Rusza Letnia Akademia Recyklingu – ekologiczne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Rusza Letnia Akademia Recyklingu. Na pierwszych spotkaniach dzieci zgłębią tajemnice owadów i innych małych żyjątek.

Miasto Bydgoszcz zintensyfikowało współpracę z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w ramach działalności promującej ekologię. To wynik ogromnego zainteresowania dotychczas podejmowanymi akcjami. Trzeci sezon Letniej Akademii Recyklingu zostaje rozszerzony o dodatkowe zajęcia w osiedlowych filiach biblioteki. Tym samym przez całe wakacje dzieci mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach dwa razy w tygodniu.

– Już po raz trzeci Czysta Bydgoszcz i Biblioteka u Bełzy zapraszają na cykl wakacyjnych zajęć ekologicznych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów. Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców w tym roku rozszerzamy swój zasięg o wybrane filie miejskie – wzorem lat ubiegłych środowe spotkania odbędą się na terenie Biblioteki Głównej, a ich osiedlowe odpowiedniki – w sąsiednie wtorki lub czwartki. Wykłady, warsztaty i prowadzący dany temat będą zawsze takie same – to Wy zdecydujecie, w której lokalizacji chcecie się z nami uczyć i bawić! Każdorazowo spotkaniu towarzyszył będzie poczęstunek oraz różne atrakcje dodatkowe – zapraszają organizatorzy.

Wszystko o… robalach i pająki z przepalonych żarówek

Czy pająk to owad, a dżdżownica to to samo, co glista? Czy stonoga ma naprawdę sto nóg, a “tramwajarze” mieszkają na cmentarzach? Jakie małe stworzenia nam pomagają, a które szkodzą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskacie podczas spotkania z niesamowitą Zootechniczką w trasie. Prawdziwą atrakcją tych zajęć będą jednak żywe “robaczki”, z jakimi zjawi się nasz gość specjalny – będzie to niesamowita okazja na porównanie wielu gatunków polskich z ich egzotycznymi krewniakami. Zobaczycie pająki, wije, turkucie, a nawet karaluchy. Ale to nie wszystko – podczas naszych recyklingowych warsztatów wykonamy pająki z… przepalonych żarówek.

Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez Miasto Bydgoszcz. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu +48 512 806 564. Warsztaty i spotkania będą organizowane przez całe wakacje, najbliższe terminy:

3 lipca (środa), godz. 11.00-14.00, Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

4 lipca (czwartek), godz. 11.00-14.00, Biblioteka na Błoniu, ul. Broniewskiego 1

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter