Salon Maturzystów w Bydgoszczy już we wrześniu. Targi edukacyjne na Politechnice Bydgoskiej

Od 5 do 29 września odbędzie się ogólnopolska kampania informacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Licealiści poznają ofertę edukacyjną uczelni wyższych w czternastu ośrodkach akademickich w Polsce. Jednym z przystanków będzie Politechnika Bydgoska.

już od 17 lat Salon Maturzystów Perspektywy cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. To wydarzenie, podczas którego matura „spotyka się” ze studiami. Bydgoszcz będzie jednym z ostatnich przystanków na trasie ogólnopolskiego wydarzenia. W dniach 28-29 września (godz. 9-15) na Salon Maturzystów zaprosi Politechnika Bydgoska.

Ideę Salonu Maturzystów najlepiej oddają słowa pomysłodawcy tego wydarzenia i prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego: – Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można czerpać najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych z najbardziej kompetentnego źródła, czyli od znakomitej ekipy ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyposażeni w tę wiedzę maturzyści zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc też szanse na dobre studia, o których – także na Salonie – mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem, jak to potrzebna inicjatywa.

Salon Maturzystów w Bydgoszczy – program

Wrzesień to nie tylko miesiąc w którym uczniowie rozpoczynają rok szkolny. To również czas przełomowych decyzji dla tysięcy maturzystów w kraju. Do końca września uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają czas na złożenie deklaracji maturalnych. Salon Maturzystów i jego bogaty program mają znacząco ułatwić podjęcie właściwej decyzji. Na Politechnice Bydgoskiej (Auditorium Novum, al. Prof. S. Kaliskiego 7) odbywać się będą m.in. spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (matura w odmienionej formule, wspólnej dla absolwentów liceów i techników), z nauczycielami-praktykami, z nauczycielami akademickimi oraz pracownikami działów rekrutacji i studentami (zaprezentują się uczelnie z kilku miast Polski), a także z ekspertami rynku pracy.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze za darmo (lub pobierze kod do e-booka) topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Wstęp na Salon Maturzystów w Bydgoszczy jest wolny. Konieczna jest rejestracja uczestników spotkania. Można jej dokonać na stronie Salon Maturzystów.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter