Sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego ruszy 1 marca. Ostatni raz w systemie pomostowym

Na dotychczasowym sprzęcie oparte będzie w tym roku działanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Za to dłużej będzie można jeździć miejskimi rowerami za darmo.

Bydgoscy drogowcy podpisali właśnie nową umowę z firmą BikeU, która dotychczas odpowiadała za funkcjonowanie BRA. Warszawska spółka otrzyma 1 mln 240 tysięcy złotych za utrzymanie systemu w naszym mieście do końca sezonu, który startuje już 1 marca. Podobnie jak rok temu, BRA będzie funkcjonować w systemie pomostowym. Na czym będzie polegać?

Oznacza to, że umowa została podpisana na jeden sezon, a usługa oparta będzie wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach. To rozwiązania wprowadziliśmy, mając na uwadze spadającą liczbę wypożyczeń, trudną sytuację tej branży w innych miastach Polski oraz problemy z produkcją komponentów do takich systemów rowerowych – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Z punktu widzenia rowerzystów najistotniejsza będzie informacja dotycząca darmowego wypożyczenia – czas darmowej jazdy będzie wydłużony z 20 do 30 minut. Rowery, zanim zostaną udostępnione bydgoszczanom, będą przechodziły przegląd i naprawy.

W naszym mieście działać będzie 56 stacji BRA. Obsługiwać je będzie 414 rowerów.

Najnowsze informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter