Remondis otrzymał zgodę z miasta na budowę nowych hal. Mają one zneutralizować nieprzyjemne zapachy na Siernieczku. Pozwolenie będzie ważne przez trzy lata.
Firma zajmująca się zagospodarowaniem odpadów z siedzibą przy ul. Inwalidów otrzymała zgodę na rozbudowę – Wydział Administracji Budowlanej UMB zatwierdził projekty zagospodarowania terenu oraz architektoniczno-budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla firmy Remondis. Wniosek o pozwolenie na budowę Remondis złożył w sierpniu, w grudniu otrzymał decyzję o pozwoleniu na budowę. Ta jest ważna trzy lata od momentu jej uprawomocnienia. Rozpoczęcie prac budowlanych zależy już tylko od inwestora.
Obiekty, które będą wybudowane przy ul. Inwalidów 45 uszczelnią instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania śmieci. Przerabianie zmieszanych odpadów komunalnych będzie przeniesione do ich wnętrza, wyposażonego w system wentylacji.
Zakres prac obejmuje:
– hermetyzację wiaty kompostowni pryzmowej poprzez zabudowę ścian,
– budowę hali nad placem manewrowym tzw. hali przygotowania wsadu dla celów magazynowania, rozdrabiania i przesiewania odpadów, załadunku i rozładunku odpadów oraz przemieszczania ich pomiędzy poszczególnymi procesami,
– budowę nowej hali sortowni wraz z linią mechanicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych o wydajności 50Mg/h w miejsce istniejącej hali i linii sortowniczej pomocniczej (małej),
– przebudowę istniejącej hali magazynowej odpadów kuchennych i ulegających biodegradacji w celu zespolenia jej z projektowaną halą nad placem operacyjnym,
– wyposażenie nowych hal oraz hali kompostowni pryzmowej w układy wentylacji wraz z oczyszczaniem odprowadzanego powietrza.
Powierzchnia projektowanych obiektów wynosi ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych 6 tys. mkw. zajmie hala magazynowa, a ponad 3,3 tys. mkw hala przygotowania wsadu. Powstaną także hala sortowni, mniejsze hale magazynowe, sterownia oraz pompownia.
To będzie długo wyczekiwana przez mieszkańców Siernieczka inwestycja. Osoby z osiedla i jego okolic od lat zmagają się z fetorem, który powstaje przy składowaniu i przetwarzaniu odpadów przy ul. Inwalidów. Doszło do tego, że bydgoszczanie, zirytowani rozlewającym się z terenu firmy smrodem, zaczęli blokować przejazd przez ulicę Fordońską, by zwrócono uwagę na ich problem.
Zapisz się na nasz newsletter!