Śniadanie na trawie z Tomaszem Raczkiem. Premiera książki w parku Kazimierza Wielkiego

Gościem specjalny „Śniadania na trawie” jest Tomasz Raczek / Fot. Nadesłane

Wystarczy przyjść do parku Kazimierza Wielkiego z kocem, rozłożyć się obok restauracji Weranda i można będzie posłuchać Tomasza Raczka. Znany krytyk filmowy przyjedzie w sobotę (3 czerwca) z premierą swojej nowej książki „Perła z Lamusem”.

Pierwsza edycja „Śniadania na trawie”, na które zaprasza restauracja „Weranda” odbyła się w czerwcu 2019 roku. Przyciągnęła wielu bydgoszczan. W sobotę (3 czerwca) o godz. 10.30 organizatorzy zapraszają na kolejne wspólne śniadanie. Wstęp jest wolny, a na miejscu do nabycia będą śniadaniowe zestawy piknikowe oraz napoje.

Gościem specjalnym śniadania będzie Tomasz Raczek – znany miłośnik i znawca kina, krytyk filmowy, wydawca i publicysta, a także gospodarz bydgoskiego cyklu „Artyści w Bohemie”. Do Bydgoszczy  przyjedzie ze swoją premierową książką Perła z Lamusem”, o której opowie podczas spotkania autorskiego w trakcie pikniku. Podczas „Śniadania na Trawie” będzie też okazja kupić książkę „Perła z Lamusem”. Dostępne będzie również specjalne wydanie kolekcjonerskie.

Spotkanie i książka  dla miłośników kina   

Tytuł książki odnosi się do tytułu telewizyjnego cyklu programów o kinie „Perły z lamusa”, którzy prowadzili Zygmunt Kałużyński i Tomasz Raczek. Był emitowany przez ponad dziesięć lat.
W książce „Perła z Lamusem” znalazły się opowieści o najbardziej kochanych filmach z przeszłości. Nie zawsze tych najbardziej utytułowanych, nie tych najwyżej ocenianych przez filmoznawców, ale właśnie tych najbardziej kochanych przez widzów.
Marcin Szczygielski  – pisarz, dziennikarz oraz dyrektor kreatywny wydawnictwa Latarnik, które wydało książkę  „Perła z Lamusem” – tak pisze o kultowym programie Raczka i Kałużyńskiego:  „Pierwsze „Perły z lamusa” zostały wyemitowane w 1989 roku. Dla mnie oraz dla moich licealnych koleżanek i kolegów stały się wydarzeniem. Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński udowodnili nam, że dawne filmy to nie zakurzone ramoty. Skąd! Te filmy żyją! Nadal wywołują emocje i potrafią zachwycać. Wciąż uświadamiają nam, czym jest otaczający nas świat, i pomagają go nam zrozumieć. Dzięki „Perłom z lamusa” dotarło do mnie, że film nie ma daty przydatności do oglądania. Za to już zawsze będę wdzięczny Tomkowi i Zygmuntowi”.

Udostępnij: Facebook Twitter