Sposób na letnią nudę? Wizyta w bydgoskim ZOO, gdzie startują wakacyjne wtorki

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w wakacje przyciąga tłumy bydgoszczan. W lipcu warto odwiedzić  ZOO. W programie wakacyjnych wtorków m.in.: warsztaty, gra terenowa  i pokazy karmienia zwierząt.

Cykl spotkań rozpoczęła gra terenowa „Sekretne życie ptaków”. Można było sprawdzić swoją wiedzę o ptakach i przyjrzeć się życiu ptasich mieszkańców bydgoskiego ZOO. Z bliska można było obejrzeć pióra, jaja, gniazda oraz wyplówki.

Ptasi mieszkańcy ZOO aktywnie uczestniczyli w warsztatach/ fot. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

– Organizując wakacyjne wtorki, skupiamy się na dzieciach. Myślę jednak, że ich rodzice i opiekunowie aktywnie włączą się do zabawy i spędzą w Ogrodzie Zoologicznym miłe, rodzinne popołudnie – mówi Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy LPKiW „Myslęcinek”.

19 lipca odbędą się warsztaty „Zwierzęcy goście na śniadaniu”. W pierwszej części młodzi artyści, z pomocą rodziców, stworzą zaproszenie na śniadanie lub menu dla wybranego przez siebie mieszkańca ZOO. Potem uczestnicy warsztatów poznają codzienną dietę poszczególnych gatunków zwierząt. Na koniec spotkania uczestnicy, wspólnie z opiekunami samodzielnie nakarmią mieszkańców bydgoskiego ogrodu zoologicznego.

Na warsztaty obowiązują zapisy. E-mail ze zgłoszeniem należy wysłać na adres: konkurs.zoo@myślęcinek.pl. Liczba uczestników jest ograniczona. O udziale w warsztatach zadecyduje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa to 35 zł (licząc zakupiony bilet wstępu do ZOO).

Wakacyjne wtorki zakończą się 26 lipca. W godzinach od 10 do 13, planowane jest spotkanie „Artystycznie wśród zwierząt”. W czasie zajęć plastycznych potrzebna będzie jedynie nieograniczona wyobraźnia. Prace wykonywane będą z różnorodnych materiałów plastycznych, oraz darów natury – patyków, piór i szyszek.

Niala grzywiasta w czasie posiłku/ fot. Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Wtorkowe spotkania w ZOO odbywają się w plenerze. Ubiór należy dostosować do pogody.

Bydgoski Ogród Zoologiczny zamieszkuje obecne 215 gatunków zwierząt. Gwiazdami ZOO została para tygrysów syberyjskich, która od roku wspólnie zamieszkuje duży wybieg ekspozycyjny. Najnowsi rezydenci to dwie samiczki jeżozwierza. Przyjechały do Bydgoszczy z czeskiego ogrodu zoologicznego w Dvur Kralove.

Udostępnij: Facebook Twitter