Pracownia Elektrofizjologii i Elektroterapii w szpitalu Biziela / Fot. B. Witkowski/UMB
W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela uroczyście otwarto Pracownię Elektrofizjologii i Elektroterapii.
Pracownia zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca. Wykonywane są tu nowoczesne zabiegi, takie jak: ablacje zaburzeń rytmu serca, implantacje stymulatorów serca i kardiowerterów-defibrylatorów oraz urządzeń resynchronizujących – mówi lek. Sławomir Sielski, kierownik pracowni.
– Nowoczesna sala zabiegowa Kliniki Kardiologii, Farmakologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych naszego szpitala umożliwi lekarzom wykonywanie nie tylko większej ilości zabiegów, ale w przypadku wskazań naglących, wykonywanie ich praktycznie o każdej porze dnia czy nocy. Niezwykle ważne jest to, że obecnie sprzęt jest dostępny w dedykowanej pracowni i nie musimy go przewozić, aby pomóc pacjentom – mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Grześk – kierownik kliniki.
Jak zaznacza dr n. med. Agnieszka Rogalska, dyrektor szpitala, każda inwestycja ratujące życie pacjenta jest oczkiem w głowie pracowników Biziela. Prace nad uruchomieniem pracowni, w specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu, trwały ponad rok.
Pracownia powstała dzięki wsparciu Fundacji na Rzecz Rozwoju Kardiologii, która pomaga szpitalowi już od 30 lat. Wydarzenie było okazją do przekazania podziękowań, a dla zaangażowanych w działalność fundacji osób statuetek „Przyjaciel Kardiologii”.
Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!