Te szkoły w Bydgoszczy zdobyły tytuł „złotej”. Najlepsze technika i licea w mieście nagrodzone

W rankingu Perspektywy 2024 dwa bydgoskie licea i cztery technika zdobyły wysoką lokatę. Ich przedstawiciele spotkali się w czwartek (7 lutego) z władzami miasta.

W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele i najbardziej zdolni uczniowie – uczestnicy i laureaci rozmaitych olimpiad przedmiotowych. Wśród nich Agata Kołomyjec, uczennica VI LO na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Na łamach Bydgoszcz Informuje opisywaliśmy jej projekt „Everyone deserves the Chance to fly” , który wspólnie z ośmiorgiem znajomych realizowała w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii”. Teraz dziewczyna brnie przez kolejne etapy olimpiady z literatury i języka polskiego. Udowadnia, że nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla uczniów z klas o profilach humanistycznych. – Mnie trochę wszystko interesuje, wszystkiego chciałabym w życiu spróbować. W tym roku biorę również udział w olimpiadzie z lingwistyki matematycznej. To jedna z bardziej nietypowych olimpiad, gdzie dopasowuje się tłumaczenia z szeregu zdań w obcym języku i z szeregu zdań po polsku. Trzeba je dopasować do siebie, uwzględnić pewne zależności czy zasady. To jest moim zdaniem świetna zabawa. Za mną już dwa etapy. Proszę trzymać kciuki za następny. Wracając do olimpiady z języka polskiego – mam za sobą pierwszą część drugiego etapu. Już kilka lat z moją polonistką wspólnie się do niej przygotowujemy. W tym roku w grupie na kamerce urządzamy nasze „humanistyczne pogaduchy”. Tematem mojej pracy w tej olimpiadzie był „Recykling w literaturze i kulturze”. – opowiada uczennica.

– Chciałabym bardzo serdecznie wszystkim pogratulować i podziękować za tą ciężką pracę. Zdobycie wysokiego miejsca w rankingu to niezwykłe wyróżnienie. W ścisłej czołówce różnice między szkołami są naprawdę minimalne – mówiła podczas spotkania Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta miasta Bydgoszczy.

Perspektywy 2024. Szóstka i elektronik najlepsze w Bydgoszczy

Podobnie jak w roku 2023 najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Bydgoszczy to VI Liceum Ogólnokształcące i Technikum Elektroniczne. Niestety obie placówki zanotowały spadek w rankingu względem poprzedniego roku. „Szóstka” zajęła 2. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i 79. miejsce w kraju (57. miejsce w roku 2023). Technikum Elektroniczne nr 7 w ZS Elektronicznych po raz pierwszy od roku 2011 znalazło się poza krajową dziesiątką rankingu. Szkoła jest najlepsza w województwie, jednak 16. w Polsce.

Tytuł „Złotej Szkoły 2024” przysługuje szkołom, które w rankingu zajęły miejsca 1-200 (licea) i 1-100 (technika), „Srebrnej Szkoły 2023” za miejsca 201-500 (licea) i 101-300 (technika), „Brązowej Szkoły 2023” od miejsc 501-1000 (licea) i 301-500 (technika). Najwyższe, złote odznaczenia otrzymało w tym roku 6 bydgoskich szkół ponadpodstawowych – 4 technika i 2 licea.

Tytuły „Złotej Szkoły” za rok 2024 otrzymały:

  • VI Liceum Ogólnokształcące (79 miejsce w Polsce, 2 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim);
  • I Liceum Ogólnokształcące (181 miejsce w Polsce, 5 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim)
  • Technikum Elektroniczne nr 7 w ZS Elektronicznych (16 miejsce w Polsce, 1 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim);
  • Technikum Budowlane nr 3 w ZS Budowlanych (82 miejsce w Polsce, 5 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim);
  • Technikum Ekonomiczne nr 6 w ZS Ekonomiczno-Administracyjnych (70 miejsce w Polsce, 3 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim);
  • Technikum nr 4 w ZS Chemicznych (76 miejsce w Polsce, 4 miejsce w woj. kujawsko-pomorskim).

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter