Teatr Polski, jakiego już nie zobaczycie. Byliśmy we wnętrzu przed przebudową

Rozpoczyna się generalna przebudowa Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Pokazujemy, jak wyglądają wnętrza w ostatnich chwilach przed swoją całkowitą metamorfozą.

Teatr Polski
Teatr Polski / Fot. B.Witkowski / UMB

Gmach przy al. Mickiewicza stoi od 1949 roku. 73-letni budynek zostanie poddany gruntownym zmianom, polegającym przede wszystkim na jego dobudowaniu kolejnej części gmachu i nadbudowie we fragmencie nad widownią. Największa zmiana dla widzów to przede wszystkim całkowita przebudowa części, w której znajduje się widownia i foyer.

Bydgoszczinformuje.pl odwiedził gmach przed rozpoczęciem prac. Byliśmy na scenie i widowni pozbawionej już foteli. Zostały one wykupione jako pamiątki przez fanów teatru.

Udało się także wejść na balkon, który w formie znanej widzom także zniknie.

Choć w głównym gmachu rozpoczynają się już prace budowlane, teatr nadal będzie żył i funkcjonował. Podano repertuar na wrzesień. W tym miesiącu spektakle będą się odbywać na małej scenie, która ciągle będzie czynna oraz w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Po wakacyjnej przerwie będzie można od 9 września zobaczyć na małej scenie przedstawienie pt. Ameryka w reżyserii Julii Holewińskiej. „Plastusiowy pamiętnik” pokazany zostanie tam 24 i 25 września. W auli I LO natomiast, 16 i 17 września, „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie” – spektakl inspirowany „Antygoną” Sofoklesa.

Udostępnij: Facebook Twitter