Teatr Polski wyrusza w podróż do Chin. „Nic o nas bez nas” w Qinhuangdao

Scena ze spektaklu „Nic o nas bez nas” / Fot. Natalia Kabanow/Teatr Polski

Najpierw występ na toruńskim festiwalu Kontakt, potem wyprawa do Chin. Teatr Polski przeżyje pracowity czerwiec.

We wtorek (6 czerwca), w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje spektakl „Twarzą w twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Jest on oparty na scenariuszu filmu Ingmara Bergmana o tym samym tytule, to koprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Teatru Powszechnego w Warszawie. Twórcy przedstawienia mówią – Bergman jest przewodnikiem po czasie „kwarantanny” – zamknięcia, izolacji, wglądu i konfrontacji. Przeprowadza nas przez proces przemiany. Intymny proces transformacji i przewartościowania. I śmierci.
Pokaz spektaklu „Twarzą w twarz” w 6 czerwca o g. 17.00 w Arenie Toruń, hali Sportowo-Widowiskowej.
Zespół Teatru Polskiego sezon artystyczny 2022/2023 zakończy daleką wyprawą do Chin. Pokaże tam „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze. Polsko-gruzińska produkcja zostanie zaprezentowana podczas Aranya Theater Festival, który odbędzie się w dniach 15-25 czerwca w Qinhuangdao w prowincji Hebei w północnych Chinach.
Spektakl „Nic o nas bez nas” w reż. Daty Tavadze, który inspirowany jest dokumentalną twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, opowiada o niewidzialnej pracy fizycznej ludzi, którzy na co dzień są pomijani, dopóki nie wydarzy się jakaś tragedia, na przykład śmierć w kopalni albo nie dojdzie do strajku. Gruziński reżyser – Data Tavadze – podąża za historiami pojedynczych postaci i śledzi je „czułym okiem” próbując ukazać absurdy zmechanizowanego świata pełnego biurokracji, przemocowej dyscypliny i struktur władzy nie do zniesienia.

Udostępnij: Facebook Twitter