Tragedia na przystanku tramwajowym. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny. VIII LO w żałobie

Znicze płoną na przystanku tramwajowym Fordońska/Bałtycka/ Fot. B. Witkowski/UMB

Bydgoscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na przystanku tramwajowym przy skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i Bałtyckiej. 15-letnia Emilia, potrącona przez tramwaj, zginęła na miejscu. Wpadła na tory popchnięta przez rówieśnika. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.

Nastolatka z Bydgoszczy była uczennicą pobliskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego. Po skończonych lekcjach wracała do domu i razem z grupą rówieśników z tej samej szkoły znalazła się na przystanku tramwajowym Fordońska/Bałtycka. Tam wpadła pod koła przejeżdżającego tramwaju. Zginęła na miejscu.

Obecnie trwa śledztwo policji prowadzone pod nadzorem prokuratury. Ze wstępnych ustaleń od razu na miejscu tragedii wynika, że 15-latka z VIII LO, oczekując na tramwaj, została w trakcie zabawy popchnięta przez rówieśnika i wpadła na torowisko wprost pod tramwaj. Materiały sprawy trafiły już do Sądu Rodzinnego w Bydgoszczy, a policjanci prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Czwartek – miejsce, w którym doszło do tragedii / Mat. policji

VIIII LO w żałobie

Czwartkowa (18 kwietnia) tragedia była szokiem dla uczniów i nauczycieli VIII Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła złożyła oficjalne kondolencje. Od rana w piątek (19 kwietnia) odbywają się specjalne zajęcia dla pogrążonych w żałobie koleżanek i kolegów 15-letniej Emilii.

Niestety, to kolejny w tym roku tragiczny wypadek z udziałem tramwaju w naszym mieście. Wcześniej doszło do dwóch śmiertelnych potrąceń w Fordonie. Problem ten chcą poruszyć policjanci na debacie społecznej dotyczącej: „Bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na drogach dzielnicy Fordon”. Odbędzie się ona 23 kwietnia 2024 roku, o godz. 16 w sali kinowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. gen. Bora-Komorowskiego 2 w Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter