Trwa nabór ekip na wyścig smoczych łodzi podczas „Steru na Bydgoszcz”. Zbierz 8-osobową ekipę

Wyścigi smoczych łodzi odbywają na Kanale Bydgoskim. Ta konkurencja zadebiutowała na Brdzie w zeszłym roku podczas „Steru na Bydgoszcz” /Fot. B. Witkowski/UMB

Można już zgłosić drużynę do wyścigu smoczych łodzi, który odbędzie się w trakcie „Steru na Bydgoszcz”. Mogą być to drużyny rodzinne czy znajomi z pracy.

Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz” 53’N 18’E to impreza organizowana od 2008 roku nad wodą, skierowana do wodniaków oraz miłośników sportów wodnych, zarówno mieszkańców jak i turystów, tematycznie skoncentrowana na wodach przepływających przez miasto. Większość koncertów, warsztatów, pokazów i spotkań odbywa się w pobliżu Wyspy Młyńskiej – na nabrzeżu, w Młynach Rothera czy w Przystani Bydgoszcz. W tym roku odbędzie się w dniach 14-15 czerwca.

Organizatorzy jeszcze nie przedstawili programu tegorocznego festiwalu, ale wiemy, że jedną z atrakcji, jak w poprzedniej edycji będzie wyścig smoczych łodzi. Rozpoczęły się zapisy do tej zabawy.

Dystans, który trzeba będzie przepłynąć to ok. 130 m. Rywalizacja na wodzie odbędzie się przy Wyspie Młyńskiej. Wystarczy zebrać 8-osobową paczkę znajomych i popłynąć po zwycięstwo. Rywalizować jednocześnie ze sobą będą dwie drużyny – informuje Tomasz Izajasz z Muzeum Kanału Bydgoskiego. Placówka ta wraz z Miastem Bydgoszcz i Wodnym Towarzystwem Sportowym Astoria Bydgoszcz są organizatorami zawodów.

Wyścigi zaplanowano na 14 czerwca (sobota). Łodzie będą startować spod mostku Jana Kiepury i popłyną do mety obok Przystani Bydgoszcz. Zabawa będzie podzielona na dwie tury startowe. W pierwszej, eliminacyjnej, od godz. 13 wystartują wszystkie chętne ekipy. A drugiej, finałowej – dwie z najlepszymi czasami z pierwszej tury.

Zwycięska załoga zostanie uhonorowana pucharem oraz nagrodami rzeczowymi. Każda z drużyn biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Udział jest darmowy. Zgłoszenia i regulamin dostępne są TUTAJ.

Smocze łodzie to specjalnie skonstruowane łódki, na których wiosłuje się pagajami. Rytm wiosłowania utrzymuje się dzięki uderzeniom bębniarza siedzącego z przodu łodzi. Na końcu znajduje się sternik obsługujący wiosło kierunkowe.

Zapisz się do newslettera „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter