Trwa trening Rowerowej Stolicy Polski. Bydgoszczanie przejechali w dwa tygodnie 85 tys. kilometrów

Ponad 400 tys. kilometrów przejechanych przez 7300 uczestników. Za nami dwa tygodnie oficjalnej rozgrzewki do Rowerowej Stolicy Polski.

Dokładnie o północy 21 marca br. rozpoczął się tegoroczny trening do Rowerowej Stolicy Polski. Już w nocy pierwsi rowerzyści zaczęli kręcić kilometry dla swoich miast i gmin. Po 14 dniach zabawy w rywalizacji miast odbytych zostało już 21600 treningów, które wykonało 6 tys. użytkowników z 55 miast. Na czele rankingu znajduje się obecnie Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 85 tys. km). Kolejne miejsca zajmują ubiegłoroczny zwycięzca RSP – Biała Podlaska (31 tys. km) i Puławy (25 tys. km). Mocno rozkręcają się też mieszkańcy Zielonej Góry, Gorzowa, Poznania i Nowego Sącza.

Rowerowa Stolica Polski w gminach


Tegoroczną nowością jest rywalizacja gmin. Do treningu zgłosiło się ich 57. W ciągu dwóch tygodni 1300 uczestników przejechało 72 tys. km. Najwięcej kilometrów, bo ponad 13 tys. wykręcili rowerzyści skupieni w drużynie „Reszta Świata”. Trafili do niej mieszkańcy tych gmin, które nie zgłosiły się osobno do udziału w treningu. Ponad 10 tys. km przejechali już mieszkańcy położonego w województwie lubuskim Otynia. Niewiele mniej, bo ponad 8 tys. km mają już na swoim koncie rowerzyści z Grójca. Ponad 3,5 tys. km przejechali reprezentanci Osia z Kujawsko-Pomorskiego.

Choć wystartowaliśmy dwa tygodnie temu, to cały czas zgłaszają się kolejne miasta i gminy, które chciałyby przystąpić do naszej zabawy. To piąta edycja Rowerowej Stolicy Polski oraz czwarty trening i już można mówić o rekordzie frekwencji – informuje Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski.

Trening oficjalnie zakończy się 21 maja. Znacznie wcześniej, bo już 6 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu będzie można zdobyć kolejną wirtualną odznakę w aplikacji Aktywne Miasta. Wystarczy w tym dniu przejechać na rowerze minimum 20 km, lub pokonać 5 km (chodzenie, bieganie, nordic walking, canicross, rolki hulajnoga, jazda na wózku).

Przypomnijmy, że start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i wybrać rywalizację i dołączyć!

Patronat nad Rowerową Stolicą Polski objęły Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. Tradycyjnie sponsorami akcji są: Centrumrowerowe.pl, Fale Loki Koki, Ibombo, SISU i City Hotel.

Patronat medialny sprawują: ESKA, Onet, Medonet i Noizz oraz Rzeczpospolita.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter