Turniej Pokoleń w piłce siatkowej. „Czwórka” zaprasza absolwentów do wzięcia udziału

Uczniowie IV LO od lat odnoszą sukcesy w siatkarskiej rywalizacji/Fot.nadesłane

Już 18 listopada w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy odbędzie się Turniej Pokoleń w piłce siatkowej. To kolejna inicjatywa wpisująca się w kalendarz Roku Jubileuszowego szkoły.

Do sportowych zmagań, a raczej towarzyskiego spotkania po latach, zaproszeni są wszyscy absolwenci szkoły. Turniej zostanie rozegrany w kategorii męskiej i żeńskiej, zatem każdy może pokazać, na co go stać na parkiecie. Co ważne, uczestnicy nie muszą sami organizować sobie drużyny. Wuefiści z IV LO pomogą każdemu znaleźć partnerów do gry. Pieczę nad Turniejem Pokoleń sprawuje Andrzej Stosik, który uczy w „czwórce” wychowania fizycznego już od 1988 roku.

Turniej Pokoleń w IV LO. Sportowa rywalizacja i wspomnień czar

– Przez te wszystkie lata przygotowywałem uczniów do rywalizacji  w rozgrywkach międzyszkolnych. Bywało różnie,  przeżywaliśmy gorycz porażki, ale chyba częściej radość ze zwycięstw. W ostatnim czasie, w 2022 roku, wygraliśmy ligę szkół ponadpodstawowych, w 2019 również nasza szkoła była najlepsza. W tym roku czwórka obchodzi 70-lecie istnienia i zrodził się pomysł, aby przeżyć to wszystko jeszcze raz. Postanowiliśmy zorganizować Turniej Pokoleń dla wszystkich, którzy kiedyś reprezentowali naszą szkołę, ale i dla tych, którzy po prostu lubią grać w siatkówkę. To pozwoli nam się ponownie spotkać, nawiązać kontakty, ożywić wspomnienia i wspólnie cieszyć się wspaniałą atmosferą sportowej rywalizacji – zachęca Andrzej Stosik.

Turniej Pokoleń, czyli czwórka kontra reszta świata już 18 listopada od godziny 9.00 Aby wziąć udział w turnieju, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: adeos@wp.pl. Do tej pory chęć udziału w wydarzeniu wyraziło 71 absolwentów, którzy utworzą 11 drużyn. Oprócz sportowej rywalizacji zaplanowano spotkania w kawiarence turniejowej z byłymi nauczycielami wychowania fizycznego. –  Będzie można powspominać stare czasy, zobaczyć archiwalne zdjęcia, a także wypić kawę i skusić się na słodki poczęstunek – dodaje trener.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter