W bydgoskich szpitalach wracają maseczki – wprowadzono też ograniczenia w odwiedzinach

Szpital Uniwersytecki im. Biziela zaleca odwiedzającym noszenie maseczek. Fot. B. Witkowski / UMB

Niektóre bydgoskie szpitale wprowadziły ograniczenia w odwiedzinach chorych lub zakazały odwiedzin. Zalecają także zakładanie maseczek ochronnych. Inne placówki przyglądają się rozwojowi sytuacji i na razie nie wprowadzają ograniczeń.

W związku z sezonowym zwiększeniem zachorowań na Covid-19, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu dyrekcja Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy wprowadza od dnia 9 listopada 2023 roku do odwołania we wszystkich oddziałach szpitala: ograniczenie liczby osób odwiedzających pacjentów (jedna osoba do jednego chorego); wizyty w godzinach 13:00 do 17:00, a w dni wolne od pracy i święta w godz. 10:00-17:00 oraz skrócone ich do maksymalnie 10 minut. Ponadto zaleca się, by osoba odwiedzająca zabezpieczyła nos i usta maską ochronną przez cały czas trwania odwiedzin – informuje placówka w mediach społecznościowych.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów infekcji dróg oddechowych u odwiedzających (np. bóle mięśniowe, bóle gardła, bóle głowy, kaszel, gorączka, dreszcze, i inne) szpital zaleca rezygnację z odwiedzin. Zgodę na odwiedziny pacjenta na innych zasadach, w innych uzasadnionych przypadkach wyraża koordynator oddziału lub lekarz dyżurny.

Podobnie w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela. W celu ograniczenia rozprzestrzenianie się infekcji przywraca stosowanie środków prewencyjnych. W strefie opieki nad pacjentem, tj. na terenie klinik, oddziałów klinicznych, oddziałów oraz w poradniach nosimy maseczki.

Ponadto dyrekcja szpitala rekomenduje ograniczenie odwiedzin chorych do wizyty jednej osoby dziennie w maseczce, ograniczenie czasu odwiedzin – w uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym.

Do odwołania wstrzymano odwiedziny w klinice kardiologii i kardiochirurgii oraz oddziałach klinicznych: reumatologicznym, endokrynologicznym oraz hematologicznym 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego i Polikliniką w Bydgoszczy. Przyczyny? Sanitarno – epidemiologiczne.

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 oraz w Centrum Onkologii w Bydgoszczy sytuacja jest monitorowana. Na razie nie ogranicza się odwiedzin.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter