W Bydgoszczy ruszyły Targi Wod-Kan, największe wydarzenie dla branży w naszym kraju

Specjaliści z branży Wod-Kan maja swoje święto w Bydgoszczy / Fot. R. Sawicki/UMB

Na trzy dni Bydgoszcz stała się najważniejszym miejsce dla branży zajmującej się wodociągami i kanalizacją. Dziesiątki wystawców, setki gości w Myślęcinku.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN to największe branżowe wydarzenie w Polsce. Od niemal 30 lat zjeżdżają na nie potentaci tego sektora gospodarki, a swoje osiągnięcia i ofertę prezentują również firmy z regionu i kraju. Impreza targowa złapała „drugi oddech” po oddaniu do użytku w roku 2015 Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku. O odpowiednie zaplecze dla rozwijających się z roku na rok targów apelował organizator wydarzenia – Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Od tego czasu Targi rozwijają się jeszcze dynamiczniej – z dwuletnią przerwą, którą wymusiła pandemia koronawirusa. W tym roku wśród wystawców, obok licznie reprezentowanych firm z całego kraju, znalazły się podmioty z Finlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Austrii, Holandii, Francji, Litwy, Czech czy Tajwanu.

W czasie trwających trzy dni targowych, na których organizatorzy spodziewają się 10 tysięcy uczestników, dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, zaplanowano szereg branżowych wydarzeń i mniej oficjalną część bankietową.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter