W jakim kierunku ma zmierzać turystyka w Metropolii Bydgoszcz? Można podpowiedzieć

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz pracuje nad rozwojem potencjału turystycznego regionu. Można pomóc w opracowaniu dokumentu, który wskaże, w jakim kierunku zmierzać ma lokalna turystyka.

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz wraz z Miastem Bydgoszcz opracowuje dokument pn. „Rozwój potencjału turystycznego Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego 2030+” czyli obszaru Metropolii Bydgoszcz.

Dokument składać się będzie z diagnozy potencjału turystycznego Metropolii Bydgoszcz, opracowanej na podstawie badań własnych wykonawcy, dokumentów źródłowych, spotkań, wywiadów, ankiet wśród osób odpowiedzialnych za rozwój turystyki. Zawierać ma również wizję i kierunek rozwoju turystyki, określenie hierarchii celów strategicznych i operacyjnych oraz propozycje planu marketingowego promującego potencjał turystyczny metropolii.

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjno-warsztatowe dotyczące rozwoju potencjału turystycznego Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spotkanie adresowane jest do instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, których działalność dotyczy turystyki, kultury, sportu i rekreacji, gastronomii i produktu lokalnego. Spotkania mają charakter otwarty i mogą w nich wziąć udział także mieszkańcy zainteresowani rozwojem turystyki – informują organizatorzy.

Spotkania odbędą się:

14. 11 (poniedziałek) godz. 11.00 Koronowo – sala sesyjna UM Koronowo, plac Zwycięstwa 1

14. 11 godz. 16.00 Bydgoszcz – sala konferencyjna Przystań Bydgoszcz, ul. Tamka 2 w Bydgoszczy

15. 11 (wtorek) godz. 10.00 Nakło nad Notecią – Przystań Powiat Nakielski,  ul. Notecka 4

15. 11 godz. 15.00 Żnin – Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, plac Wolności 1

Przewidziany czas spotkania to ok. trzy godziny. Na spotkaniu zaprezentowane będą wyniki diagnozy zasobów i potencjału turystycznego Metropolii Bydgoszcz, odbędzie się dyskusja nad atutami i słabościami turystycznymi oraz szansami i barierami z zewnątrz w rozwoju turystycznym regionu. Poruszona zostanie też tematyka wizji i kierunków rozwoju turystycznego Metropolii Bydgoszcz. Zebrane informacje i opracowany materiał ma na celu określenie kierunków rozwoju i promocji potencjału turystycznego BOF w przyszłości.

Najnowsze informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter