Warsztaty dla 780 uczniów w Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum. 27 szkół na bydgoskiej uczelni

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja praktycznych warsztatów dla licealistów zorganizowana przez Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy / Fot. Nadesłane

Bydgoski Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy przygotował bezpłatne warsztaty dla uczniów klas biologiczno – chemicznych z miasta i regionu, a nawet z innych województw.

780 uczniów liceów z Bydgoszczy, Ciechocinka, Lidzbarka, Torunia, Koronowa, Sępólna Krajeńskiego, Nowego, Kutna, Czerska, Inowrocławia, Włocławka, Mogilna, Brodnicy i Rypina będzie uczestniczyło w zajęciach przygotowanych przez wykładowców Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzą je naukowcy z katedr: chemii organicznej, chemii leków, patofizjologii, botaniki farmaceutycznej i farmakognozji, technologii postaci leku, chemii nieorganicznej i analitycznej, biofarmacji, diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologii, toksykologii i bromatologii oraz immunologii.

Przyszli farmaceuci na Collegium Medicum

Podczas pierwszych, ubiegłorocznych warsztatów m.in. Katedra Chemii Leków przygotowała dla uczniów zajęcia pt. „Analiza jakościowa wybranych substancji biologicznie czynnych”. Licealiści mieli okazję zapoznać się z działaniem substancji czynnych (leków), a także w laboratorium poddać analizie m.in. aspirynę oraz witaminę C. Była to okazja, aby zapoznać się z zasadami pracy w laboratorium badawczym, poznać pracę farmaceuty oraz samodzielnie wykonać analizy jakościowe wybranych substancji czynnych.

Podobne zajęcia przygotowano na drugą, tegoroczną edycję warsztatów. Naukowcy z Wydziału Farmaceutycznego CM UMK przeprowadzą ciekawe zajęcia dla uczniów. Pierwsze odbędą się w poniedziałek (13 lutego) o godz. 9. Rozpoczną je uczniowie z liceów w Bydgoszczy, Ciechocinka i Lidzbarka Warmińskiego. Potem, licealiści z następnych szkół, będą na zajęciach na Wydziale Farmaceutycznym aż do piątku (17 lutego).

Warsztaty odbędą się pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Udostępnij: Facebook Twitter