Weekendowe sprzątanie miasta przez bydgoszczan. W sobotę Kapuściska, w niedzielę Fordon

Mieszkańcy Kapuścisk wyruszają na sprzątanie / Fot. Czysta Bydgoszcz/Facebook

Mieszkańcy Kapuścisk odpowiedzieli z chęcią na zaproszenie Fundacji Zielone Jutro oraz Czystej Bydgoszczy i wyruszyli na wiosenne sprzątanie swego osiedla.

Sobotnie (25 marca) sprzątanie Kapuścisk było także inauguracją ogólnopolskiej akcji „Kręci nas recykling” prowadzonej przez bydgoską spółkę Oponeo. Czyszczenie Kapuścisk zostało zorganizowane przez Fundację Zielone Jutro ze wsparciem Czystej Bydgoszczy i miasta. Mieszkańcy Kapuścisk nie zawiedli, spotkali się przy basenie „Piąta Fala”, przy V Liceum Ogólnokształcącym i wyruszyli na sprzątanie okolicy. Oczyścili ze śmieci pobliski skwer i lasek, a po pracy spotkali się przy zorganizowanym grillu. To był początek kolejnego sezonu sprzątania miasta.

W niedzielę fordoniacy, na wezwanie inicjatywy Ratujmy Park Nowy Fordon zebrali się ul. Bydgoskich Olimpijczyków 10 i przed południem także sprzątali okolicę i pobliski lasek.

Czysta Bydgoszcz od 2019 wspólnie z mieszkańcami organizuje akcje sprzątania. Tegoroczny sezon akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie” trwa od 1 marca do 31 grudnia każdego roku. Zadanie polega na zgłoszeniu zaśmieconych miejsc w Bydgoszczy, a następnie posprzątaniu ich.

Chęć udziału w akcji należy dokonać poprzez wypełnienie zgłoszenia (formularz jest dostępny TUTAJ)  Podpisany skan zgłoszenia należy przesłać na adres eko@um.bydgoszcz.pl.

Udostępnij: Facebook Twitter