Wigilia w Starym Fordonie. Piękne świętowanie pod gołym niebem [ZDJĘCIA]

Wigilia w Starym Fordonie / Fot. R.Sawicki/UMB

Było wspólne strojenie choinki na Rynku w Starym Fordonie, śpiewanie kolęd i świąteczne życzenia. Fordońska Wigilia to bardzo udana zabawa mieszkańców.

Wielka Myszka Miki przy choince budziła wielkie zainteresowanie dzieci, Chętnie się przy niej fotografowały. Fordoniacy od sobotniego południa stroili swoją choinkę. Pomagał w tym podnośnik – można było wieszać przynoszone ozdoby na kilkumetrowym świerku.

Jak zawsze wielu chętnych było do posłuchania Damiana Amona Rączki, który poprowadził wycieczkę, opowiadając o wiślanych dziejach Fordonu. Na scenie ustawionej na Rynku od południa rozpoczęły się występy chórów i zespołów ze szkół i przedszkoli. Najwierniejszymi słuchaczami byli oczywiście rodzice.

– Czuje się święta. Jest piękna choinka. Zasługa to działaczy osiedlowych i tych społecznych ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Dzięki takim ludziom, którym się chce dać siebie innym tego typu wydarzenia mają zupełnie inny charakter. Chętniej na nie przychodzimy i wspólnie się bawimy – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.  

O godz. 16 nastąpiło oficjalne otwarcie Wigilii pod gołym niebem. To była także okazja do podziękowań ze strony Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu dla osób i instytucji zaangażowanych w rewitalizację tej części miasta. Przypomnijmy, że w poprzednim roku najpierw latem świętowano odnowienie Rynku, a grudniu otwarcie nabrzeże nad Wisłą. W tym roku okazja do podziwiania kolejnych, zakończonych miejskich inwestycji – 800-metrowego bulwaru nad Wisłą. Ukończono także malowania muralu na budynku Aresztu Śledczego. Pamiątkowe dyplomy otrzymali prezydent Rafał Bruski, zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, poseł Łukasz Schreiber, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Łukasz Krupa, wykonawca muralu Artur Stec, przedstawiciele firm Strabag i Blachere Illumination oraz 5. Bydgoska Drużyna Harcerska „Niezłomni”.

A po otwarciu nadszedł czas na wigilijny, tradycyjny poczęstunek pod gołym niebem. Wigilia w Fordonie zakończyła się projekcją familijnego filmu „Święta inaczej”.

Udostępnij: Facebook Twitter