Wiosenne porządki w Bydgoszczy. Drogowcy czyszczą wiaty przystankowe i tablice ITS

Trwa czyszczenie wiat przystankowych / Fot. Mat. ZDMiKP

Rozpoczęło się wiosenne czyszczenie wiat przystankowych i tablic ITS. W kilku kolejnych miejscach w mieście pojawiły się i będą pojawiać nowe wiaty.

W nowych wiatach mogą się już schronić pasażerowie na przystankach przy ul. Akademickiej/Igrzyskowej oraz przy ul. Nakielskiej/Żywieckiej. – W ostatnich latach znacznie zwiększyła się tam liczba pasażerów. Duży ruch pasażerski odnotowujemy też na al. Ossolińskich przy Bazylice. W związku z tym zamieniliśmy tam 4-metrową wiatę szklaną na 6-metrową. Przemalowaliśmy ją też na kolor brązowy, który zarezerwowany jest dla przystanków w ścisłym centrum. W tym sezonie taki sam kolor zyska też przeciwległa wiata przy centrum handlowym – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Drogowcy wymienili także starą, blaszaną wiatę na przystanku Fordońska/Wiślana (w kierunku miasta) na szklaną o długości 6 metrów. – W ramach realizowanych inwestycji drogowych 2 nowe wiaty pojawiły się natomiast w Łęgnowie a kolejne sukcesywnie ustawiane są w ramach przebudowy 3 km odcinka ul. Smukalskiej – dodaje ZDMiKP.
W Bydgoszczy są obecnie 602 wiaty przystankowe. Kolejne są stawiane zgodnie z kryteriami dotyczącymi liczby pasażerów korzystających z danego przystanku. – Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty, są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika – informują drogowcy.
Każdego dnia z przystanków w mieście korzysta blisko 266 tysięcy pasażerów.

Wiosenne czyszczenie przystanków

Rozpoczęły się wiosenne porządki i czyszczenie wiat przystankowych w całym mieście. Są one dokładne wymyte wodą pod ciśnieniem. Myte są szyby, siedziska, oparcia, gabloty z rozkładami jazdy oraz zadaszenia. Wyczyszczone będą również ławki na przystankach, które nie posiadają wiat.
– Oprócz typowych zabrudzeń, z przystanków usuwane będą także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Prace porządkowe obejmują nie tylko same wiaty przystankowe ale także obszar peronu przystankowego. Z zewnątrz wyczyszczone zostaną również tablice informacji pasażerskiej – przekazują drogowcy.
Prace mają potrwać niespełna dwa tygodnie.

Udostępnij: Facebook Twitter