Wiosłowanie dla WOŚP w Bydgoszczy. Mieszkańcy będą bić rekord

W sobotę, 28 stycznia, kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie, by wziąć udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy, w szczytnym celu, bawić będziemy się w Centrum Handlowym Rondo.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz trzynasty, a do zaciętej rywalizacji przystąpią goście jedenastu centrów handlowych z: Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy (dwie galerie) i Wrocławia.

Mieszkańcy tych miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób do pokonania dystans 500 metrów. Bicie rekordu Polski będzie odbywać się osiem godzin (godz. 10.00 – 19.00). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na WOŚP, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) oraz promocja wodnych dyscyplin sportowych.

Podczas poprzedniej edycji imprezy (w 2022 roku) rywalizacja toczyła się do samego końca. Po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 158 km zwyciężył Toruń w którym do rekordu przyczyniło się 316 osób. Na drugim miejscu uplasował się Wrocław (290 osób – 145 km), najniższe miejsce na podium zajął Szczecin (289 osób – 144,5 km). Bydgoszcz była siódma na dziewięć miast (248 osób przewiosłowało 124 km). W tym roku bydgoszczanie na pewną będą chcieli poprawić ten rezultat. Zapraszamy więc do zabawy w CH Rondo przy ul. Kruszwickiej 1, w sobotę, 28 stycznia, od 10.00 do 19.00.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter