Wiosna w Bydgoszczy też nadejdzie. W kwietniu powrócą letnie ogródki

Chociaż za oknem wciąż można dojrzeć czasem śnieg i jest chłodno, wiosna zawitała do Bydgoszczy na dobre. Już za kilka dni będzie można spędzić przyjemne chwile w letnich ogródkach naszych restauracji i kawiarni.

Zmiana pory roku to również czas estetycznych zmian w sercu Bydgoszczy. Żegnamy ostatnie zimowe akcenty i dekoracje. Rozpoczyna się demontaż zimowych ocieplanych ogródków. Wkrótce krajobrazu dopełnią beżowe parasolki.

Pierwsze letnie ogródki pojawią się na terenie Bydgoszczy już 1 kwietnia. Dwa tygodnie później będą rozstawiane również na płycie Starego Rynku. Drogowcy przyznają, że w tym roku więcej zewnętrznych stolików i krzeseł pojawi się przy ul. Długiej. Do tej pory do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, wpłynęło już ponad 30 wniosków o na zlokalizowanie ogródków. Co roku, miasto zawiera z dzierżawcami około 70 takich umów.

Opłata za dzierżawę ogródków letnich nie uległa zmianie i wynosić będzie odpowiednio: 1 zł za m kw za dzień dla prowadzących ogródki letnie z konsumpcją i 10 gr za m kw za działalność ogródków bez konsumpcji alkoholu.

Po rewitalizacji Starego Rynku ujednolicono wygląd letnich ogródków. Ich estetykę opiniuje plastyk miasta. Wydane w sprawie rozporządzenie, ściśle reguluje formę i aranżację ogródków. Poszczególne elementy wystroju muszą nawiązywać do indywidualnego charakteru lokalu, jednak z poszanowaniem dla architektury miasta. W dekoracji ogródka powinna być wykorzystana żywa zieleń i podświetlenie. W letnich ogródkach rozstawiane są charakterystyczne, kremowe parasole. Przeszły już serwis i zostały oczyszczone. Czekają na swoich pierwszych gości.

Letni sezon na bydgoskiej starówce zakończy się 27 września.

Najważniejsze informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Katarynka Lody
Letni ogródek restauracji Katarynka / Fot. B.Witkowski / UMB
Udostępnij: Facebook Twitter