World Canals Conference – goście wyjechali z miasta oczarowani Bydgoszczą

Uroczystą galą w Młynach Rothera zamknięto konferencję World Canals Conference. W przyszłym roku spotkanie odbędzie się w Buffalo w amerykańskim Stanie Nowy Jork.

Przez kilka dni Bydgoszcz stała się centrum wymiany doświadczeń i informacji o drogach śródlądowych. Do naszego miasta zjechało 80 prelegentów i ponad 200 uczestników by dyskutować o roli, rozwoju i przyszłości dróg śródlądowych. Swoimi doświadczeniami dzielili się goście z zagranicy, reprezentujący trzy kontynenty. Za rok spotkanie organizowane przez organizację Inland Waterways International, odbędzie się w amerykańskim Buffalo, którego przedstawiciele również przylecieli do Bydgoszczy. Podczas środowej gali odebrali symboliczne koło sterowe, na którym wygrawerowano współrzędne Bydgoszczy i Buffalo.

Miasto zadbało o to, by goście wyjechali z Bydgoszczy zadowoleni nie tylko z poziomu merytorycznego konferencji, ale również byli oczarowani ofertą turystyczną miasta. Konferencji towarzyszył bardzo bogaty program i wyjazdy studyjne, na które zaproszono gości. W ciągu trzech dni odwiedzili m.in. Ostromecko, spacerowali wzdłuż Kanału Bydgoskiego i mieli okazję przepłynąć kajakiem przez Brdę. Z tej ostatniej atrakcji jak się wydaje byli szczególnie zadowoleni.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter