WOŚP 2024 w Bydgoszczy. Znowu padł rekord. „Bydgoszczanie jesteście wielcy”

Wśród bydgoskich wolontariuszy były osoby w różnym wieku Fot. R.Sawicki/UMB

Ponad 1,1 mln zł zebrali bydgoszczanie w czasie tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Łączna kwota deklarowana to 1.145.540,13 zł – poinformował Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy.

– Bydgoszczanie jesteście wielcy – tak sztab podsumował hojność mieszkańców w czasie tegorocznego 32. Finału WOŚP, który odbył się 28 stycznia. Na ulicach naszego pojawiło się z puszkami 750 wolontariuszy, a wśród nich byli byli prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska. Akcje na rzecz Orkiestry prowadzono m.in. w wielu bydgoskich szkołach. Pieniądze dla WOŚP spływały także z aukcji wystawionych na publicznej licytacji przedmiotów. Wśród nich był także model okrętu wojennego „Independence” z okresu wojny USA o niepodległość, który własnoręcznie wykonał prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Cieszył się dużym powodzeniem i pod koniec licytacji osiągnął cenę 10.300 zł. Za najwyższe kwoty, po 20.100 zł, wylicytowano spotkanie z wicepremierem Krzysztofem Gawkowskim i zwiedzanie Ministerstwa Cyfryzacji oraz kask Tomasza Golloba z sezonu 2016 zdobiony 24-karatowym złotem.

Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy podał, że łączna kwota deklarowana zebrana podczas 32. Orkiestry wyniosła 1.145.540,13 zł. W tej kwocie mieści całość zbiórek prowadzonych przez sam sztab (1.026.215,13 zł) oraz zbiórki prowadzone i zorganizowane na UKW (77.877 zł) i VIII LO (41.448 zł).

Przypomnijmy, że pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Udostępnij: Facebook Twitter