Wybory samorządowe 2024. Sondażowe wyniki w Kujawsko-Pomorskiem. Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w regionie

Koalicja Obywatelska zdobyła w woj. kujawsko-pomorskim 38,5 proc, głosów w wyborach do sejmiku województwa. Wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o niemal 10 proc. Takie są wyniki sondażu IPSOS dla TVP i TVN oraz Polsatu.

Głosowanie w wyborach samorządowych zakończyło się o godz. 21 i wówczas dobiegła końca cisza wyborcza. Punktualnie o godz. 21 TVP oraz TVN podały sondażowe wyniki wyborów przeprowadzone przez IPSOS.

Poza sondażowymi wynikami na poziomie ogólnopolskim w TVP Bydgoszcz podano po godz. 21 także wyniki sondażowe dla Kujawsko-Pomorskiego. Według nich w regionie zwyciężyła Koalicja Obywatelska z poparciem 38,5 proc. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 28.7 proc wyborców. Trzecia Droga osiągnęła 16,2 proc., Lewica – 7,4 proc., a połączony komitet Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców zdobył 6,4 proc. poparcia.

Te sondażowe wyniki znacznie odbiegają od tych na poziomie ogólnopolskim, gdzie wygrał PiS (33,7 proc) przed Koalicją Obywatelską (31,9 proc.), Trzecią Drogą (13,5 proc.), Konfederacją (7,5 proc.) oraz Lewicą (6,8 proc.). Frekwencja wg sondażu w kraju wyniosła 51.5 proc.

Wyniki exit poll wyborów samorządowych zostały przygotowane przez pracownię Ipsos na podstawie badania, które przeprowadzono w dniu głosowania przed 970 lokalami wyborczymi w Polsce.

Udostępnij: Facebook Twitter