Z Rzymu na bydgoski memoriał Ireny Szewińskiej. Rodzinne sztafety na stadionie Zawiszy

Natalia Kaczmarek będzie uczestniczką bydgoskich zawodów / Fot. P. Skraba

Bardzo wielu polskich lekkoatletów, którzy na mistrzostwach Europy w Rzymie zdobywali medale, pojawi się na bydgoskim memoriale Ireny Szewińskiej oraz 100. mistrzostwach Polski. Wśród nich znajdzie się Natalia Kaczmarek, która zdobywając złoto na ME, pobiła 48-letni rekord Polski legendarnej Ireny Szewińskiej. Organizatorzy memoriału zapraszają rodziny do udziału w specjalnej sztefecie.

Spore grono medalistów ME kibice w Bydgoszczy zobaczą 20 czerwca podczas memoriału Ireny Szewińskiej. Niewątpliwie gwiazdą wśród nich będzie Natalia Kaczmarek – złota medalistka z Rzymu na 400 metrów. Po pasjonującej walce z Irlandką Adeleke Kaczmarek wymazała z tabel rekord Polski Ireny Szewińskiej ustanowiony podczas montrealskich igrzysk 48 lat temu. Mistrzyni Europy pobiegła w Rzymie poniżej 49 sekund uzyskując na mecie kosmiczne 48.98 s.

Trzeba pamiętać, że z Bydgoszczy wywodzi się wielu lekkoatletów, którzy święcili tytuły na arenie międzynarodowej. Wśród nich znajdują się między innymi Paweł Wojciechowski czy Iga Baumgart-Witan. Wojciechowski, kończący w tym roku karierę, nie przebrnął niestety eliminacji skoku o tyczce w Rzymie. – Chcę powalczyć o rekord Polski, w kategorii M35. Będę miał skończone 35 lat, rekord Polski należy do Tadeusza Ślusarskiego i wynosi 5,62 metra. Wszystko jest możliwe, przychodźcie na stadion i trzymajcie kciuki! –  mówi Paweł Wojciechowski, zapraszając na memoriał. Warto zaznaczyć, że Paweł będzie miał co najmniej dwie szanse, aby w Bydgoszczy godnie pożegnać się ze swoimi kibicami, ponieważ tydzień po Memoriale odbędą się 100. mistrzostwa Polski w lekkoatletyce.

Gorąco zapraszamy rodziny do udziału w RODZINNEJ SZTAFECIE! Już 20 czerwca na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbędzie się 6. Memoriał Ireny Szewińskiej. Organizatorzy zapraszają rodziny do udział w dedykowanych zawodach sztafetowych 4x200m. Rodzinna reprezentacja składać się musi z 2 opiekunów i 2 dzieci. Przewidziane są dwie kategorie: – dzieci z roczników 2011-2014 – dzieci z roczników 2015-2018.

Dla najlepszych przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe. Więcej informacji oraz regulamin jest dostępny na stronie internetowej

Konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez organizatora memoriału i 100. MP w la

Pytanie konkursowe6. Memoriał Ireny Szewińskiej

W którym roku Irena Szewińska rozpoczęła swą przygodę z lekkoatletyką?

Pytanie konkursowe – 100. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

Bieg płotkarski 100 m przez płotki kobiet- ile rzędów płotków występuje na tym dystansie?

Odpowiedź wysyłamy na adres konkurs@bydgoszczcup.pl w terminie do 15 czerwca 2024 roku włącznie. Osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagrody w postaci wejściówki VIP na jedno z dwóch wydarzeń.

Udostępnij: Facebook Twitter