Zabytkowe autobusy zabiorą nas na Europejską Noc Muzeów. Komunikacja będzie działać do późnej nocy

Przejażdżki starym taborem na liniach specjalnych zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem / Fot. Nadesłane/BBO

Bydgoskie autobusy w czasie sobotniej Nocy Muzeów jeździć będą do późnej nocy. 18 maja na ulice wyjadą również zabytkowe autobusy.

Kolejna atrakcja w czasie Europejskiej Nocy Muzeów – na bydgoskie ulice wyjadą ponownie zabytkowe klasyki autobusowe. W trasy ruszać będą w sobotę (18 maja) od godziny 17.00, a przewozić pasażerów aż do północy.

– Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, a dodatkowo do przejazdów uruchamianymi przez nas liniami specjalnymi, również obsługiwanymi taborem zabytkowym. W dniu 18 maja uruchomimy aż 5 linii specjalnych (4 autobusowe oraz 1 tramwajową) obsługiwanych łącznie przez 8 pojazdów zabytkowych. Organizacja możliwa będzie dzięki głosom oddanym przez bydgoszczan w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim – informuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, które zaprasza do wzięcia udziału w Europejskiej Nocy Muzeów i w przejazdach autobusowych.

Linie specjalne zapewnią połączenie osiedla Wilczak-Jary ze wszystkimi największymi obiektami muzealnymi w Bydgoszczy. Co istotne – przejazdy wszystkimi liniami specjalnymi są darmowe.

Stowarzyszenie opublikowało już rozkład jazdy (znaleźć go można w naszej galerii) i przydział taboru. I tak na trasach pojawi się Jelcz „Ogórek” z Muzeum Komunikacji w Paterku, Mercedes O305 z kolekcji Ikarus 280.70E&Mercedes O305, Volvo B10MA #2459, Ikarus 280.70E z kolekcji Bydgoski Ikarus 280, Ikarus 280.49 z kolekcji Bydgoski Ikarus 280, Ikarus 280.70E z kolekcji Ikarus 280.70E&Mercedes O305, Jelcz M11 z Muzeum Komunikacji w Paterku oraz wagon typu 5N z MZK Bydgoszcz.

Komunikacją miejską wrócimy z nocy muzeów

Do późnych godzin nocnych kursować będzie również bydgoska komunikacja. – Do około godziny 1.00 w nocy kursować będą linie nr: 2, 3, 6, 9, 52, 54, 56, 58, 61, 65, 69, 71. W ramach linii nr 40 uruchomione zostaną dodatkowe godziny odjazdów. Linia nr 68 będzie miała dodatkowy odjazd z pętli Dworzec Leśne do pętli Park Przemysłowy/Exploseum. Do obsługi linii nocnych nr 31N, 33N, 34N, 35N zostaną zabezpieczone autobusy przegubowe – przekazał Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Rozkład jazdy MZK w czasie Europejskiej Nocy Muzeów można znaleźć tu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter