Zaśmiecili. Zapłacili. W sądzie nawet więcej niż wyniósł mandat od Straży Miejskiej

Fotopułapki są skuteczne – nawet w nocy

Fotopułapki działają. Dzięki zapisom z tych urządzeń Straż Miejska w Bydgoszczy ustaliła i ukarała ponad 20 osób, które zanieczyściły miejsca publiczne. Niektóre nie posprzątały po sobie. Zapłacą więcej – tak nakazał sąd. Rekordzista ponad 3 tys. złotych.

Straż Miejska w Bydgoszczy przedstawiła raport związany ze skutecznością fotopułapek. To urządzenia rozmieszczone w różnych miejscach miasta, rejestrujące nielegalne wyrzucania odpadów. Fotopułapki zarejestrowały 20 takich osób.

Jak informuje Straż Miejska, w zdecydowanej większości sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy, czyli zapłacili po 500 zł. Jednak w trzech przypadkach osoby zaśmiecające miejsca publiczne nie posprzątały nieczystości. W związku z tym wobec nich zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

W tych sprawach wyroki nakazowe wydał już Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Grzywny nałożone na sprawców przez sąd okazały się wyższe od mandatów, które mogli oni dostać od strażników, gdyby po sobie posprzątali. Sąd wymierzył odpowiednio grzywny w wysokości 600 zł (plus opłaty sądowe w łącznej wysokości 130 zł), 800 zł (plus opłaty 150 zł) oraz 3 000 zł (plus opłaty 370 zł).

Udostępnij: Facebook Twitter