Zatoka autobusowa na rondzie Jagiellonów otwarta. Tymczasowe przystanki już zlikwidowane

W poniedziałek drogowcy udostępnili pasażerom zatokę autobusową i przystanek przy rondzie Jagiellonów na ulicy Bernardyńskiej.

– Prace przy remoncie zatoki autobusowej objęły nie tylko wzmocnienie konstrukcji pod nową zatokę i ułożenie trwałej kamiennej kostki. Wysokość peronu została podniesiona co dodatkowo ułatwia wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Odnowiliśmy też przystankowe wiaty. W punktach orientacyjnych wbudowaliśmy elementy ryflowane ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym lub słabowidzącym – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

W trakcie prac, które opóźniły się o miesiąc w stosunku do planu, wymieniono również krawężniki i nawierzchnie peronu przystankowego, także dojście do przejścia podziemnego jak fragment chodnika w kierunku ulicy Stary Port. Zgodnie ze wskazówkami miejskiego plastyka, kostka chodnikowa, podobnie jak ma to miejsce m. in. na ulicach Cieszkowskiego, Pomorskiej i Śniadeckich została ułożona w karo. Prace kosztowały 700 tysięcy złotych.

Drogowcy informują, że w związku z uruchomieniem zatoki autobusowej zlikwidowane zostały dwa przystanki tymczasowe (za mostem przy skręcie w ul. św. Floriana oraz przystanek przy ul. 3 Maja na buspasie). Linie autobusowe nr 51, 52, 55, 58, 59, 60, 61, 64, 80, 99 oraz wszystkie linie nocne – zatrzymywać się będą w zatoce przy ul. Bernardyńskiej.

ZDMiKP zapowiada przygotowanie kolejnych inwestycji obejmujących modernizacje chodników w Śródmieściu miasta.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter