Zawisza walczył z Radomiakiem. Bydgoszczanie odpadli jednak z Pucharu Polski

Zawisza Bydgoszcz uległ Radomiakowi Radom w meczu Fortuna Pucharu Polski 1:3 (1:1), choć prowadził. Drużyna z Mazowsza wykorzystała dwa rzuty karne.

Na ekipę z ekstraklasy kibice czekali wiele lat. W 1/16 Pucharu Polski III-ligowemu Zawiszy los przydzielił Radomiaka.

Przez pierwsze minuty obie ekipy grały ostrożnie, szczególnie bydgoszczanie szczelnie zabezpieczali linię obrony. Wynik otworzył Zawisza. Gol padał w 14. minucie po fatalnym błędzie lewego obrońcy Radomiaka, który tak niecelnie próbował podawać przed własnym polem karnym, że bramkarz Radomiaka Jakub Ojrzyński, ratujący sytuację przed atakiem Stanisława Wędzelewskiego, wybijał ją wślizgiem, ale ta wpadła prosto po nogi Piotra Okuniewicza, który trafił do pustej bramki tuż obok słupka. Na stadionie zapanowała euforia.

Wyjście na prowadzenie Zawiszy podrażniło drużynę z Radomia. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zaczęli mocniej napierać na bydgoszczan. Po stracie niebiesko-czarnych w polu karnym, Mateusz Oczkowski sfaulował, w dość niegroźnej sytuacji. Michała Feliksa. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Felipe Nascimento.

W drugiej połowie sędzia Paweł Pskit podyktował drugą jedenastką. W 71. minucie piłka najpierwt odbiła się od nogi, a potem ręki Patryka Urbańskiego. Drugą „jedenastkę” wykorzystał Nascimento. Wynik podwyższył w 80. minucie Maurides Roque. Wykorzystał błąd obrońców i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania. Znakomicie spisywał się bydgoski bramkarz, Michał Oczkowski, broniąc wiele groźnych strzałów rywali. Zawisza zakończył swoją przygodę z Fortuna Pucharem Polski w 1/16 fazy rozgrywek.

Zawisza Bydgoszcz – Radomiak Radom 1:3

Bramki: Okuniewicz 14′ – Nascimento 28′, 73′, Maurides 80′.

Zawisza: 1. Michał Oczkowski, 6. Adam Paliwoda 7. Stanisław Wędzelewski (53′ Żylski), 8. Korneliusz Sochań, 10. Wojciech Mielcarek (84′ Gabriel Falciano), 11. Sebastian Rugowski, 20. Patryk Urbański, 21. Piotr Okuniewicz (84′ Dahms), 23. Kacper Nowak, 47. Mateusz Oczkowski, 77. Maciej Koziara.

Radomiak: 12. Jakub Ojrzyński, 9. Leanardo Pereira (67′ Semedo), 12. Maurides Roque Junior (83′ Łukasik), 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 22. Tiago Matos (67′ Luizao), 22. Felipe Nascimento, 29. Raphael Rossi, 33. Dawid Abramowicz, 55. Dariusz Pawłowski, 99. Michał Feliks (77′ Sokół).

żółte kartki: Mielcarek, Rugowski, Żylski, Urbański – Nascimento, Feliks, Jakubik.

sędziował: Paweł Pskit