Zielone torowisko w Myślęcinku i nowa pętla tramwajowa Las Gdański [WIZUALIZACJE]

Wizualizacja pętli w Lesie Gdańskim / Mat. ZDMiKP

Pętla tramwajowa w Lesie Gdańskim zmieni się nie do poznania. Nowe, zielone torowisko, wiaty oplecione bluszczem i budynek socjalny zmienią radykalnie wizerunek tego miejsca.

– W ramach przebudowy pętli tramwajowej „Las Gdański” w Myślęcinku powstaną kolejne odcinki zielonych torowisk, przystanki porośnięte roślinami, przebudowana zostanie też część ul. Rekreacyjnej. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia trzy linie kursujące do Myślęcinka będą miały własne perony i będą mogły się wymijać przed wjazdem na ten odpowiedni. Inwestycja ma już zapewnione finansowanie z europejskich środków – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zgodnie z projektem na pętli działać mają dwa perony końcowe i trzy początkowe. Zniknie też ślepy tor, który zostanie zastąpiony rozwiązaniem umożliwiającym wymijanie się tramwajów bez potrzeby ich wycofywania. Na specjalnie przygotowanych wiatach przystankowych mają pojawić się pnącza, prawdopodobnie bluszcz lub inne rośliny. Z kolei dzięki wykonaniu torowiska metodą bezpodsypkową (za podkład służyć będzie betonowa płyta torowa) będzie można torowisko obsadzić zielenią. Opuszczenie peronów przez ulicę Rekreacyjną będzie bezpieczniejsze – po przebudowie piesi przechodzić będą na druga stronę przez wyniesione przejście. Nie zapomniano o motorniczych, na pętli stanie nowy budynek socjalny, w którym motorniczowie będą mogli odpocząć czy zjeść posiłek w tracie przerwy.

Za prace projektowe odpowiada warszawska pracownia CONE AMG Sp. z o.o., która prace nad dokumentacją (wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej czyli ZRID), powinna zakończyć na jesieni tego roku.

Przebudowa pętli tramwajowej Las Gdański jest elementem większego projektu rozbudowy sieci tramwajowej i zakupu nowego taboru dla naszego miasta. Trwają prace projektowe dla budowy nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego na Szwederowo.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter