Zmiany w rozkładach jazdy. Trzeba je dostosować do możliwości kadrowych MZK

– Obecnie MZK nie realizują od kilku do kilkunastu kursów dziennie – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który podjął działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych, zgłaszanych przez zarząd MZK, możliwości kadrowych spółki.

Drogowcy poinformowali we wtorek (20 września), że w związku z nierealizowaniem przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne usługi przewozowej na poziomie zapisanym w umowach, doszło w ostatnim czasie do znacznego spadku jakości usług przewozowych na terenie Bydgoszczy. – Obecnie MZK nie realizują od kilku do kilkunastu kursów dziennie – podaje ZDMiKP. Drogowcy podjęli działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych, zgłaszanych przez zarząd MZK, możliwości kadrowych spółki.
Doprowadzi to do zmian w rozkładach jazdy w bydgoskiej komunikacji, których wprowadzenie zaplanowano na 1 października. Kursów będzie mniej, zgodnie z obecną liczbą kierowców. – Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach będziemy przekazywać niezwłocznie – podają drogowcy. Informują także, że w celu poprawienia poziomu informowania pasażerów w zakresie punktualności, czystości i sprawności wyposażenia pojazdów, w każdym pojeździe zostaną umieszczone dodatkowe informacje z numerami telefonów kontaktowych do przewoźników (MZK i IREX) obsługujących dane linie.

Udostępnij: Facebook Twitter