Marsz w kapeluszach. Trzecia edycja Seniorady już wkrótce. Poszukiwani kandydaci do Bydgoskiej Rady Seniorów

W 2023 roku Przemarsz Kapeluszowy radośnie pozdrawiał z ulicy Gdańskiej/fot. R.Sawicki/UMB

W sobotę 15 czerwca władzę nad Wyspą Młyńską przejmą bydgoskie NGO-sy oraz seniorzy i seniorki. To już siódma edycja Pikniku Społeczników i Społeczniczek. Na głównej scenie pojawią się uczestnicy Przemarszu Kapeluszowego, który rozpocznie Senioradę 2024. A teraz trwa nabór chętnych do Bydgoskiej Rady Seniorów.

Jak każdego roku piknik to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.

W programie wydarzenia m.in. prezentacje lokalnych organizacji pozarządowych, liczne występy muzyczne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz dorosłych, atrakcje organizowane przez służby mundurowe oraz strefa gastronomiczna.

Przemarsz Kapeluszowy. Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

III edycję Seniorady zainauguruje Przemarsz Kapeluszowy. Barwny korowód przejdzie przez ulice Bydgoszczy w sobotę, 15 czerwca. Seniorada to tydzień międzypokoleniowy z seniorem w roli głównej. Dlatego atrakcji nie zabraknie i dla młodszych i starszych mieszkańców miasta.

Przemarsz zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca “Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca, o godzinie 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych – zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

Seniorada – tydzień międzypokoleniowy

Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. W tym roku to już trzecia edycja projektu. W każdej Senioradzie z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników. Brali udział w spotkaniach, koncertach, szkoleniach, warsztatach czy też piknikach. Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.

Co się będzie działo? Międzypokoleniowy festyn rodzinny, olimpiada międzypokoleniowa, konkurs kulinarny, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe,  spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet bale międzypokoleniowe – to tylko część przygotowanych atrakcji. 

Pełen harmonogram i zasady rejestracji poznamy już wkrótce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter