Źródło Nieskończoności. Magiczna Pozytywka. Korytarz Świetlnych Fal – to będzie czekać w Baśniowym Ogrodzie Świateł

Organizatorzy bydgoskiego Baśniowego Ogrodu Świateł uchylili rąbka tajemnicy. Wiemy, co i gdzie nas czeka w sobotę i niedzielę (24 i 25 września), w parku Kochanowskiego i na Wyspie Młyńskiej.

Fundacja Kultury Pozytywka przedstawiła szczegółowe mapy i nazwy atrakcji Baśniowego Ogrodu Świateł. Wszystkie będzie można oglądać w dwóch tym razem miejscach, w parku Kochanowskiego oraz na Wyspie Młyńskiej, między godz. 20 a 23, w sobotę i niedzielę. Jest jeden wyjątek. Chociaż Baśniowy Ogród Świateł startuje w sobotni wieczór, jeden z punktów na mapie Wyspy Młyńskiej otworzy się dla odwiedzających już w piątek. – Mowa o Źródle Nieskończoności, czyli niesamowitej konstrukcji, w której wnętrzu rzeczywistość zdaje się nie mieć końca. Wstęp będzie jednocześnie możliwy dla maksymalnie trzech osób, dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić ją bydgoszczanom już  wcześniej – zapowiada Małgorzata Perszutów z Fundacji Kultury Pozytywka – Wszystko po to, aby każdy chętny mógł zatopić się w niewiarygodnym doświadczeniu, które czeka na śmiałków w jej wnętrzu – dodaje.

Jest to jedyna płatna atrakcja: cena za bilet do Źródła Nieskończoności to 20 zł za 3 minuty wizyty.

Mapy Baśniowego Ogrodu Świateł

Mapa atrakcji w parku Kochanowskiego

Organizatorzy prezentują także nazwy świetlnych atrakcji i mapki, gdzie je będzie można znaleźć w parku Kochanowskiego i na Wyspie Młyńskiej. W parku odpłynąć będzie można w świat marzeń na świetlnych falach, przespacerować się tunelem prowadzącym wprost do świata fantazji i spotkać pewną piękną, mityczną podwodną istotę, której głos od zawsze urzeka podróżujących po morzach i oceanach.

– Bydgoszcz to miasto żyjące nad wodą, dlatego to właśnie ona jest motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia. Planowane atrakcje, podobnie jak ich nazwy, nawiązują więc do rzek, mórz i jezior, a w kilku miejscach będzie można odnieść wrażenie, że oto odwiedzamy niezwykły, podwodny świat – informują organizatorzy.

Sobotni wieczór przyniesie na Wyspę Młyńską ogromny pozytywkowy mapping na ścianie jednego z budynków i hipnotyzującą świetlną iglicę, po której światło spływało będzie niczym z bajkowego wodospadu. Impreza współfinansowan ze środków miasta Bydgoszcz.

Mapka Wyspy Młyńskiej
Udostępnij: Facebook Twitter