150 lat szkoły w Bydgoszczy. Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej nagrywa specjalny klip

Pięcioro niewidomych bohaterów nagrania Medici Cantares / Fot. Klip Medici Cantares

„Paradise”, „Całkiem nowy świat” – śpiewają Medici Cantares razem z osobami niewidomymi, aby pokazać, że niepełnosprawność nie stanowi żadnych barier.

Medici Cantares to chór, który tworzą lekarki, lekarze, pielęgniarki i studentki medycyny. Nagrał covera przeboju Coldplay „Paradise”. Polską wersję pt. „Całkiem nowy świat”, jako wokalista, śpiewa Roland Świstek. To absolwent Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Louise’a Braille’a, obecnie student III roku wydziału edukacji muzycznej UKW.

Ośrodek im. Braille’, bydgoska szkoła mieszcząca się przy ul. Krasińskiego, jest jedną z dziewięciu placówek kształcących osoby niewidzące i słabowidzące. Ma już 150 lat tradycji.

W teledysku występuje także czworo innych niewidomych. Sebastian Greń gra solo na wiolonczeli. Nicola Radzicka oraz Aleksandra Żak i Kamil Żak pokazują także, jakie zajęcia wykonują i czego się uczą wychowankowie bydgoskiego ośrodka.

Medici Cantares wyjaśniając przyczyny nagrania pisze: „W teledysku pokazujemy 5 niewidomych osób, dla których „niepełnosprawność nie stanowi żadnych barier” – wykonują różne zawody, dobrze funkcjonują na co dzień, czerpią z życia garściami zastępując wzrok innymi zmysłami. (…) Chcielibyśmy także zaznaczyć, że w naszym województwie znajduje się najstarsza w Polsce placówka kształcącą dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku: Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille΄a w Bydgoszczy. W tym roku do tej kampanii dołączamy również i my.”

Autorem aranżacji i produkcji muzycznej nagrania jest Jacek „Jaca Ho” Hoduń. Aranżacja chóru – Agata Glejt. Reżyseria: Joanna Krause, Mateusz Łaganowski.

Udostępnij: Facebook Twitter