20 lat Polski w Unii Europejskiej. „Rzeczpospolita” nagrodziła Bydgoszcz za Młyny Rothera i Wyspę Młyńską

Młyny Rothera, tarasy i Wyspa Młyńska / Fot. Patryk Gettka

Wśród najważniejszych i najbardziej efektownych „Unijnych Inwestycji 20-lecia” przeprowadzonych przez polskie samorządy, które nagrodziła „Rzeczpospolita” znalazła się rewitalizacja Młynów Rothera i Wyspy Młyńskiej.

Redakcja „Rzeczpospolitej” podczas specjalnej gali wyróżniła samorządy, które „w najlepszy sposób wykorzystały 20 lat obecności Polski w UE, zrealizowały wyjątkowe projekty, o największej skali oddziaływania w skali lokalnej, regionalnej, czy krajowej, kompleksowo rozwiązywały problemy lub okazały się najbardziej innowacyjne.”

Najważniejsze inwestycje oceniono i nagrodzono w trzech kategoriach: kultura i edukacja, transport oraz społeczeństwo. W tej ostatniej z kategorii nagrodzono także Bydgoszcz za rewitalizację Młynów Rothera i Wyspy Młyńskiej. Obok Bydgoszczy wyróżniono jeszcze Łódź (za Regionalne Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjnego oraz wieloetapowy projekt rewitalizacji centrum miasta), Białystok (za Muzeum Pamięci Sybiru), samorząd województwa wielkopolskiego (za Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka). Nagrodę dla Bydgoszczy odebrał zastępca prezydenta, Łukasz Krupa.

Gala „Rzeczpospolitej” z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej / Fot. Nadesłane

Jak przekazuje redakcja „Rzeczpospolitej” „wyróżniła te samorządy, które (…) w najlepszy sposób wykorzystały 20 lat obecności Polski w UE, zrealizowały wyjątkowe projekty, o największej skali oddziaływania w skali lokalnej, regionalnej, czy krajowej, kompleksowo rozwiązywały problemy lub okazały się najbardziej innowacyjne.”

Udostępnij: Facebook Twitter