678. urodziny Bydgoszczy. Uczniowie ukończyli grę miejską. Kroczyli śladami króla Kazimierza Wielkiego

TMMB zorganizowało dla uczniów także quiz o królu Kazimierzu Wielkim

19 kwietnia (piątek) kolejna rocznica nadania Bydgoszczy praw miejskich przez Króla Kazimierza Wielkiego. W podróż śladami władcy zaprosiło uczniów Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Pałacem Młodzieży.

W grze miejskiej „Znawca Kazimierza Wielkiego i jego miasta” wzięli uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic. Łącznie w podróż królewskimi śladami wybrało się około 200 uczniów wraz z opiekunami. Wyposażeni w karty pracy, podążali do kolejnych punktów wskazanych na mapie. – To była podróż śladami założyciela naszej Bydgoszczy. Do dziś mamy w mieście wiele miejsc upamiętnionych jego imieniem. Jedno zadanie sprawiało kłopoty. Dzieciaki miały znaleźć na pomniku Kazimierza Wielkiego autora rzeźby. Odpowiedź kryła się na końskim brzuchu, nie każdy od razu tam zajrzał. Jednak muszę przyznać, że uczniowie mają coraz większą wiedzę i świadomość lokalnej historii. – mówi Agnieszka Górzyńska z Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Meta terenowej gry znalazła się w Pałacu Młodzieży. Tam młodzi odkrywcy rozwiązali historyczny quiz. Na koniec odebrali odznaki „Znawca Kazimierza Wielkiego i jego miasta” z rąk Kazimierza Wielkiego, królowej matki i dwórek.

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza całe rodziny na kolejną grę terenową. – Odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. w godz. 11:00-13:00. Na uczestników czeka przygoda po najpiękniejszych zakątkach Bydgoszczy, pełna zagadek, wyzwań i tajemnic. To będzie spotkania z historią i kulturą miasta w formie interaktywnej zabawy. Dla zwycięzców przygotowano nagrody, jednak każdy uczestnik otrzyma niespodziankę. Trasa rozpocznie się pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Zapisy trwają do 20 kwietnia – przekazuje Mikołaj Hetzig z TMMB.

Zgłoszenia uczestników należy przesłać na adres: mikolajhetzig@gmail.com. W treści wiadomości powinno zawarte być imię i nazwisko uczestników. Przyjmowane są zgłoszenia indywidualne i grupowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter