OnlyBio Pałac w starciu z faworytem. Były tylko trzy sety

Siatkarki OnlyBio Pałacu przegrały 0:3 z Developresem Rzeszów. Były tylko trzy sety, ale także bardzo blisko przedłużenia niedzielnego meczu.

W ciągu kilku dni siatkarki z Bydgoszczy i Rzeszowa spotkały się na boisku dwa razy. Najpierw w Rzeszowie ekipy trenerów Stephana Antigi i Mirosława Zawieracza zagrały w Pucharze Polski. Developres Bella Dolina wygrał 3:1, ale pierwszoplanową postacią tego pojedynku była zawodniczka Pałacu, Monika Gałkowska. Atakująca bydgoskiej drużyny zdobyła aż 30 punktów i przyćmiła gwiazdę z Serbii, Jelenę Blagojević.

W niedzielę obie drużyny zmierzyły się w ligowym meczu. Rzeszowianki tym razem nie oddały seta. OnlyBio Pałac walczył jednak zacięcie. W trzeciej partii był bliski wygranej. Wyrównany był także pierwszy set.

Gałkowska znowu zagrała bardzo dobrze (21 pkt, 50 proc. skuteczności w ataku). Blagojević tym razem musiała szybko opuścić boisko, ale rezerwy zespołu z Rzeszowa są także mocne. Serbkę zastąpiła Gruzinka Ann Kalandadze, a w ataku znakomicie grała Czeszka Gabriela Orvosova, która została MVP spotkania.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 23:25, 19:25, 27:29