Prezentacja nowych kierunków na Politechnice Bydgoskiej
Politechnika Bydgoska przygotowuje się do letniej rekrutacji na studia. Rejestracja internetowa rusza od 5 czerwca. Uczelnia oferuje pięć nowych kierunków pierwszego stopnia oraz trzy studiów podyplomowych. Trwają również prace nad otwarciem kierunku lekarskiego. Nawiąże współpracę z Centrum Onkologii.
Politechnika Bydgoska zamierza utworzyć wydział medyczny i kształcić 60 studentów na pierwszym roku, na kierunku lekarskim od jesieni 2024 roku. Ma w tej kwestii pełnie poparcie rządu i miasta. – Wszystko wskazuje na to, że dotrzymamy tego terminu. Spodziewamy się otrzymać pozwolenie na kształcenie na kierunku lekarskim jesienią tego roku, po czym szybko przystąpimy do organizacji Wydziału Medycznego. Obecnie finalizujemy zapisy w umowach z różnymi szpitalami i jednostkami medycznymi, gdzie przyszli studenci kierunku medycznego będą mieli zajęcia. Inwestujemy w nową kadrę, prowadzimy rozmowy – zapowiedział prof. Szymon Różański, prorektor do spraw organizacji Wydziału Medycznego.
Nowy szpital
Przypomnijmy, że w marcu uczelnia poinformowała o nawiązaniu współpracy z uznanymi neurochirurgiem prof. Markiem Haratem oraz psychiatrą prof. Aleksandrem Araszkiewiczem. Podczas rozmowy z naszym portalem prof. Różański zdradził, że całą kadrę planuje skompletować do końca czerwca 2023 br. Wspomniał też o bazie klinicznej. – Tylko współpraca z kilkoma szpitalami umożliwi nam podjęcie tego wyzwania – przyznaje. W kwietniu podczas sesji Rady Miasta radni przegłosowali przekazanie Politechnice Wielospecjalistycznego Szpitalu Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy. Uczelnia podpisała również list intencyjny ze szpitalem MSWiA. Trwają też rozmowy z Centrum Onkologii, o czym poinformował Express Bydgoski oraz Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy. W naszym mieście działają dwa szpitale uniwersyteckie („Jurasz” i „Biziel”), które należą do UMK i są bazą kliniczną dla Collegium Medicum UMK.
Politechnika Bydgoska. Osiem nowych kierunków
Oficjalna prezentacja nowej oferty dydaktycznej odbyła się w poniedziałek (29 maja), w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Pestalozziego. To jedna z wielu partnerskich szkół średnich w uczelni.
– Nasza uczelnia rozwija współpracę ze szkołami średnimi w Bydgoszczy i regionie. Korzystają one z naszego doświadczenia i zaplecza badawczego Politechniki Bydgoskiej – mówiła prof. Małgorzata Gtoowska, prorektor PBŚ ds. kształcenia i spraw studenckich.
– Ta współpraca jest naprawdę duża, szczególnie z zakresu budownictwa, architektury i inżynierii środowiska. Politechnika kształci naszych uczniów, podczas wykładów i seminariów, które odbywają się w budynkach uczelni. Dzięki temu uczniowie nabierają takiego studenckiego życia – powiedziała Magdalena Popielewska, dyrektora ZSB.
Przedstawione nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia to: projektowanie żywności niskoprzetworzonej, agrotechnologia, telekomunikacja i technologie internetu rzeczy, zoofizjoterapia i pielęgnacja zwierząt oraz zarządzanie w sporcie.
Dodatkowo na studiach podyplomowych zostaną uruchomione trzy nowe kierunki: przetwórstwo i recykling tworzyw sztucznych, specjalista ds. zarządzania rehabilitacją oraz prawo i zarządzanie w ochronie zdrowia.
– Powiększa się również grono przedsiębiorców współpracujących z naszą politechniką. Nasze kierunki łączą przede wszystkim wiedzę ekspercką, doświadczenie, pasje i umiejętności praktyczne – dodała prorektor.
W roku akademickim 2023/2024 uczelnia na ośmiu wydziałach oferuje 35 kierunków studiów. Więcej informacji o ofercie dydaktycznej Politechniki Bydgoskiego dostępnych jest TUTAJ.
Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!