Wczesną jesienią mają się zakończyć prace nad rewitalizacją nabrzeża Wisły w Starym Fordonie. Jak będzie to wyglądać, najlepiej widać, gdy wejdzie się na most.
Prace dobiegają końca, to już praktycznie ich ostatni etap. Do ich zakończenia, zaplanowanego na wczesną jesień, pozostało około jednej piątej zamierzonych działań. Na odnowione nabrzeże mieszkańcy będą mogli wejść przez ul. Frycza-Modrzewskiego. Podobnie, jak w przypadku innych uliczek np. wiodących nad brzeg Wisły, także Frycza-Modrzewskiego, została całkowicie przebudowana i zmodernizowana.
Nabrzeże Wisły jak nowe
Celem tego etapu rewitalizacji Starego Fordonu jest „zwrócenie” się tej części Bydgoszczy do Wisły. Dlatego trwają również kolejne prace przy przebudowie ulicy Promenada, wiodącej wzdłuż brzegu rzeki. Drogowcy zlecą również przebudowę ulicy Nad Wisłą, która wiedzie pod mostem, w kierunku centrum miasta. Następnym i pewnie najbardziej istotnym jest budowa zaprojektowanego już ciągu spacerowego, oczywiście także z drogą dla rowerów, który będzie prowadzić wzdłuż brzegu, w kierunku wału wiślanego.
Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji Starego Fordonu już wcześniej zmodernizowano i odnowiono kilka kamienic. Przebudowano także ul. Bydgoską, główną ulicę Starego Fordonu. Rewitalizacja dotyczyła także kuczki przy domu, przy Kapeluszników. To drewniana przybudówka – pamiątka po żydowskiej części społeczności, która przez wieki zamieszkiwała Stary Fordon. Natomiast w czerwcu otwarto całkowicie odnowiony rynek, na którym główny elementem jest multimedialna fontanna. Całość prac to koszt łącznie ponad 50 mln zł.