Chcesz studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego? Są jeszcze wolne miejsca na wielu kierunkach

20 sierpnia ruszy dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Wiele kierunków do wyboru.

W lipcu zakończył się I etap rekrutacji na największej bydgoskiej uczelni. Najwięcej chętnych chciało studiować psychologię, filologię angielską, prawo oraz kryminologię. Na tych kierunkach uczelnia wypełniła limit miejsc. Na chętnych czeka jednak jeszcze kilkadziesiąt kierunków. Na niektórych kierunkach jest to kilka miejsc, na innych – kilkanaście.

To szansa przede wszystkim dla osób, które nie dostały się na wymarzony kierunek w I turze, podchodzą do matury poprawkowej lub po prostu nie podjęły jeszcze decyzji odnośnie do swojej przyszłości – mówi Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW. – Na studiach I stopnia można m.in. zapisać się na tegoroczne nowości – dietetykę, materiały dla zastosowań medycznych oraz zarządzanie i inżynierię produkcji, a także zeszłoroczny hit rekrutacyjny, czyli kognitywistykę. Dodatkowa rekrutacja została również ogłoszona na studiach II stopnia.


Rejestracja na studia w roku akademickim 2024/2025 rusza 20 sierpnia i potrwa do 17 września. Tego dnia zakończy się również rekrutacja na studia niestacjonarne. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie rekrutacja.ukw.edu.pl.

Jesteśmy uczelnią szerokoprofilową i nasza oferta obejmuje wiele dyscyplin nauki. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie i może rozwinąć swoje kwalifikacje i zdobyć nowy zawód – zapewnia Sebastian Nowak.

Na jakich kierunkach są jeszcze wolne miejsca?

Dodatkowy nabór – studia I stopnia
Administracja, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Bezpieczeństwo narodowe, Biologia, Biotechnologia, Cyberdemokracja i studia nad rozwojem, Dietetyka (nowość!), Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Edytorstwo, Ekonomia, Filologia polska, Filozofia, Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej, Geografia, Germanistyka, Historia, Informatyka, Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, Inżynieria techniczno-informatyczna, Kognitywistyka, Kulturoznawstwo, Lingwistyka stosowana angielsko-arabska (bez znajomości j. arabskiego), Lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka (bez znajomości/ze znajomością j. niemieckiego), Lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska (bez znajomości j. rosyjskiego),
Logopedia, Mechatronika, Ochrona środowiska, Pedagogika, Pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią (profil praktyczny), Pedagogika resocjalizacyjna (studia dualne o profilu praktycznym), Prawo w biznesie, Rewitalizacja dróg wodnych, Socjoinformatyka, Socjologia, Stosunki międzynarodowe, Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne, Zarządzanie i inżynieria produkcji (nowość!)


Dodatkowy nabór odbędzie się również na studia jednolite magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Na studia drugiego stopnia wolne miejsca są jeszcze na kierunku: Administracja, Badanie i projektowanie gier (nowość!), Biotechnologia, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Filologia polska, Filologia rosyjska, Geografia, Historia, Kulturoznawstwo, Lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka, Lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska, Logopedia, Matematyka, Mechatronika, Pedagogika, Pedagogika resocjalizacyjna – studia praktyczne, Pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią (profil praktyczny), Prawo w biznesie (nowość!), Proces wydawniczy i praktyka tekstu, Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne oraz Zarządzanie sferą publiczną.


Przedłużony nabór na studia I stopnia trwa na kierunku: Filologia rosyjska (bez znajomości języka), Lingwistyka stosowana niemiecko-rosyjska (bez znajomości j. niemieckiego i j. rosyjskiego), Materiały dla zastosowań medycznych (nowość!), Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków.

Z kolei przedłużony nabór na studia II stopnia trwa na kierunku:
Biologia, Ekonomia, Filozofia, Fizyka, Germanistyka, Lingwistyka stosowana angielsko-arabska, Ochrona środowiska, Praca socjalna, Stosunki międzynarodowe oraz Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter