Dietetyka na UKW. Kolejny kierunek okołomedyczny na bydgoskiej uczelni

UKW jest czwartą uczelnią w Bydgoszczy, która w swojej ofercie ma dietetykę / Fot. Wikipedia Commons

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłosił nowy kierunek na uczelni. Nie jest to nowość w naszym mieście, ale zapotrzebowanie na ten zawód jest duże. Rekrutacja rozpocznie się 10 czerwca.

Kierunek ten będzie realizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, dzięki czemu zajęcia dydaktyczne będą odbywały się m.in. w nowoczesnych laboratoriach CEKFiS-u przy ul. Sportowej. Otwarcie nowego kierunku uczelnia argumentuje dużym odsetkiem osób z nadwagą w Polsce (57 proc.), co sprawia, że cały czas w naszym kraju wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów od żywienia.

Dietetyka pozwala zgłębić tajniki zdrowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie człowieka. Dzięki temu zdobywane są niezbędne umiejętności do promowania zdrowego stylu życia oraz prewencji chorób dietozależnych, co przekłada się na poprawę jakości życia nie tylko u pacjentów, ale również u całego społeczeństwa – mówi dr inż. Dorota Łoboda z WNoZiKF UKW. – Program naszego kierunku będzie obejmował szeroki zakres tematyczny, począwszy od podstawowych zagadnień związanych z dietetyką, poprzez biochemię żywności, aż po praktyczne umiejętności planowania zdrowych diet dla różnych grup społecznych – dodaje.

Absolwenci dietetyki będą mogli znaleźć pracę m.in. w instytucjach ochrony zdrowia, zakładach zbiorowego żywienia, klubach fitness, sportowych, w instytucjach poradnictwa żywieniowego czy w końcu w swoim gabinecie dietetycznym.

Na trzecim roku studenci będą mogli wybrać jeden z dwóch modułów – psychodietetyka lub dietetyka w sporcie. Kierunek pierwszego stopnia zostanie otwarty jedynie w trybie dziennym.

Wiedza na temat żywienia i dietetyki stale się rozwija i dlatego praca w tej dziedzinie nie jest nudna ani statyczna. Możliwość nauki nowych rzeczy, śledzenia najnowszych trendów i odkryć w dziedzinie żywienia sprawia, ze praca dietetyka jest interesująca i pełna wyzwań – zachęcają twórcy kierunku.

To kolejny kierunek na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego okołomedyczny po biotechnologii i logopedii. Kilka dni temu UKW ogłosiło utworzenie innego, nowego kierunku – badanie i projektowanie gier, który zastąpi humanistykę drugiej generacji. Dietetyka jest także w ofercie innych bydgoskich uczelni: Bydgoskiej Szkoły Wyższej Collegium Medicum UMK i Wyższej Szkoły Gospodarki

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 na studia na UKW rusza 10 czerwca. Więcej informacji znajduje się na portalu: https://rekrutacja.ukw.edu.pl/

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter