Młodzi żużlowcy Polonii wielką nadzieją na przyszłość. Klub podpisał kolejny kontrakt [AKTUALIZACJA]

Brązowi medaliści DMPJ 2024 / Fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Kai Huckenbeck pozostanie żużlowcem Abramczyk Polonii. Rośnie także przyszłość. Juniorzy Abramczyk Polonii wywalczyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Do końca walczyli z ekstraligową ekipą. Pawełczak w kategorii 250cc zdobywa wszystko, co możliwe.

W piątek (27 września) klub poinformował, że dwuletni kontrakt podpisał Kai Huckenbeck. Niemiec jest więc kolejnym zawodnikiem w ekipie. Podobnie jak Krzysztof Buczkowski, Aleksander Łoktajew ma być siłą napędową ekipy. Przypomnijmy, że Anglik Tom Brennan będzie zawodnikiem U24.

Młodzieżowcy Abramczyk Polonii osłodzili nastroje fanów żużla z Bydgoszczy, po finałowej porażce w Metalkas 2. Ekstralidze. W finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale. Początkowo finał miał składać się z czterech rund, ale ze względu na sytuację z powodzią postanowiono o rozegraniu tylko jednej rundy w Ostrowie Wielkopolskim.

Od początku zawodów swoją przewagę nad resztą stawki powiększała ekipa Sparty Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska pewnie zdobyła mistrzostwo. Poloniści do ostatniego biegu walczyli o drugie miejsce z zespołem Motoru Lublin. Najskuteczniejszym zawodnikiem Abramczyk Polonii był Franciszek Majewski, który większość sezonu spędził na wypożyczeniu w Texom Stali Rzeszów. W szóstej gonitwie pięknym atakiem po szerokiej wyprzedził Wiktora Przyjemskiego. Gospodarze z Ostrowa nie liczyli się w walce o medal.

Ekipę Abramczyk Polonii reprezentowali Olivier Buszkiewicz i Franciszek Karczewski, którzy przez cały sezon ścigali się w lidze z gryfem na plastronie oraz wypożyczeni w trakcie rozgrywek ligowych do innych klubów Franciszek Majewski i Bartosz Nowak, jak i najmłodszy Emil Maroszek, który ze względu na datę szesnastych urodzin, będzie mógł w lidze startować dopiero w przyszłym sezonie.

4. Franciszek Dymowski (0,0,0,1,0) 1

To 9 medal bydgoszczan w młodzieżowych drużynowych mistrzostwach Polski. Ostatni zdobyli w 2011 roku na własnym torze. Wtedy złoto zawisło na szyjach Szymona Woźniaka, Mikołaja Curyły i Damiana Adamczaka.

Pawełczak zgarnia wszystko

Kategorię 250cc, czyli zawody z motocyklami o mniejszej pojemności, dedykowanej młodszym zawodnikom, podbija Maksymilian Pawełczak. W tym roku ma na swoim koncie m. in. tytuły mistrza świata i Europy w tej klasie. A we wtorek (24 września) w Krośnie zwyciężył z kompletem punktów w 1. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski w swojej klasie. Kolejny finał IMP 250cc odbędzie się w najbliższą niedzielę (29 września) w Świętochłowicach. A trzeci odbędzie się we wtorek (1 października) w Bydgoszczy.

Maks Pawełczak jest wielką nadzieją dla Polonii / Fot. archiwum zawodnika

Wychowanek trenera Jacka Woźniaka jeździ już na motocyklach 500cc, przygotowując się do przyszłego sezonu. Po zdaniu licencji będzie mógł oficjalnie startować w następnym roku w zawodach młodzieżowych na dorosłym żużlu.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!