Abramczyk Polonia – Falubaz. Świetne widowisko na bydgoskim torze. To był prawdziwy mecz na szczycie

Kibice Abramczyk Polonia przeżywali emocje do końca meczu z Falubazem / Fot. B.Witkowski/UMB

Mecz najlepszych drużyn I ligi obejrzało na stadionie przy ul. Sportowej prawie 10 tys. kibiców. Pojedynek przyniósł mnóstwo emocji i ciekawych starć. O wyniku zdecydował ostatni bieg.

Osłabiona ekipa Abramczyk Polonii, w której nie mogli pojechać Daniel Jeleniewski i Andreas Lyager, dobrze rozpoczęła mecz. Po czterech wyścigach miała już trzy indywidualne zwycięstwa i bydgoszczanie prowadzili z niepokonanym do tej pory Falubazem 14:10. W połowie meczu powiększyli przewagę do sześciu punktów (24:18). To zasługa Mateusza Szczepaniaka, który w VII biegu na mecie wyprzedził bardzo szybkiego Krzysztofa Buczkowskiego o grubość opony.

W XI biegu doszło do poważnej kraksy. Krzysztof Buczkowski wpadł w drugim łuku na Kennetha Bjerre. Obaj upadli. Sędzia wykluczył drugiego z polonistów, Benjamina Basso, jechał ostatni w kontakcie z zawodnikiem Falubazu, uznając go za winnego przerwania wyścigu. Duńczyk trzymał się za plecy. Opuścił tor w karetce. Na szczęście, po kilku minutach, w parku maszyn, Bjerre już chodził o własnych siłach. W powtórce poobijany Bjerre walczył ambitnie, ale nie dał rady Przemysłowowi Pawlickiemu i Buczkowskiemu. Falubaz zmniejszył straty do 4 punktów (35:31). W kolejnym starcie juniorska para: Borowiak – Curzytek pokonała 5:1 Buszkiewicz i Szlauderbacha. Był remis 36:36.

O wyniku meczu zdecydowały wyścigi nominowane. W obu z nich pojechał Wiktor Przyjemski, bo zachowali te biegi dla niego Jacek Woźniak i Krzysztof Kanclerz. W pierwszym z nich jego partnerem był Basso, a w drugim Szczepaniak. Niestety ten manewr się nie zawiódł.

Stało się jednak to, czego żaden z kibiców Polonii się nie spodziewał – Przyjemski przegrał walkę o zwycięstwo w XIV wyścigu z Rasmusem Jensenem. Basso przywiózł trzecie miejsce i w meczu po raz kolejny był remis. W ostatnim pojedynku 18-latek z Polonii znowu wygrał start, ale na wyjeździe z pierwszego łuku wyprzedzili go Pawlicki, Buczkowski i Szczepaniak. Falubaz, który po dziesięciu biegach przegrywał ośmioma punktami, wygrał ostatnie pięć startów różnicą 12 pkt.

Abramczyk Polonia – Falubaz 43:47

Abramczyk Polonia: Bjerre 6 (3, 1, 1, 1), Szczepaniak 10 (1, 3, 2, 3, 1), Szlauderbach 3 (0, 1, 1, 1), Nowak ns, Bellego 3 (2, 1, 0, 0), Przyjemski 11 (3, 3, 3, 2, 0), Buszkiewicz 3 (1, 2, 0), Basso 7 (1, 2, 3, w, 1)

Falubaz: Pawlicki 16 (2, 3, 2, 3, 3, 3), Becker 0 (0, u), Jensen 9 (1, 3, 1, 1, 3), Tungate 0 (0, 0, 0), Buczkowski 13 (3, 2, 2, 2, 2, 2), Curzytek 6 (2, 2, 0, 0, 2), Borowiak 3 (0, 0, 3), D. Rempała ns