Abramczyk Polonia wygrała zaległy mecz. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Groził nawet walkower

Wóz strażacki uratował polonistów przed walkowerem / Fot. B.Witkowski/UMB

Żużlowcy Abramczyk Polonii pokonali w zaległym spotkaniu ekipę Zdunka Wybrzeże Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem bydgoskiej drużyny był ponownie 18-letni Wiktor Przyjemski.

Po X biegu poloniści wygrywali 33:27. Wtedy okazało się, że nie da się przeprowadzić kosmetyki toru. Popsuła się pompa w polewaczce. Nie można było zrosić nawierzchni. Regulamin meczowy mówi, że gospodarz ma 30 minut plus jeszcze regulaminowe pięć na doprowadzenie toru do odpowiedniego stanu. W innym przypadku sędzia miał prawo ogłosić walkower. Klub z Bydgoszczy wezwali awaryjnie straż pożarną. Strażacki wóz zrosił tor i ocalił Polonię przed walkowerem. Żużlowcy wrócili po 42 minutach do walki.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo zawodnikom z Bydgoszczy. Abramczyk Polonia musiała sobie radzić bez Davida Bellego, którego zastępował Benjamin Basso. Tylko 1 punkt zdobył ciągle odczuwający skutki upadku Daniel Jeleniewski. Ciężar walki o wygraną spoczywał na niezawodnym Wiktorze Przyjemskim, którego wspomagał Andreas Lyager i zmagający się ze swoim sprzętem Kenneth Bjerre. Bydgoszczanie wygrywali jednak od drugiego wyścigu, a 8-punktowe zwycięstwo zapewnili sobie w biegach nominowanych.

W niedzielę (4 czerwca) bydgoski zespół zmierzy się na własnym torze ze spadkowiczem z Ostrowa (początek o 14).

Abramczyk Polonia – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41

Abramczyk Polonia: Jeleniewski 1 (1, 0, 0), Szlauderbach 5 (2, 2, 1, 0, 0), Bjerre 10 (2, 1, 3, 3, 1), Nowak ns, Lyager 13 (2, 3, 2, 3, 3), Przyjemski 14 (3, 3, 3, 2, 3), Buszkiewicz 2 (1, 0, 1), Basso 4 (1, 2, 1, 0)

Zdunek Wybrzeże: Kaczmarek 6 (0, 1, 2, 1, 2), Klindt 15 (3, 2, 3, 3, 2, 2), Kościuch ns, Rew 2 (1, 0, 1), Jepsen Jensen 7 (0, 3, 2, 2, 0, 0), Wysocki 2 (2, 0, 0), Orgacki 1 (0, 1, 0), Hansen 8 (3, 3, 0, 1, 1)