Aplikacja Jakdojade teraz z opcją kupna biletów jednorazowych i okresowych w komunikacji miejskiej

Bydgoszcz dołączyła do grona miast biletowych w aplikacji Jakdojade. Oznacza to, że w „apce” nie tylko można sprawdzić aktualny rozkład jazdy tramwajów i autobusów, odnaleźć najlepsze połączenia ale również opłacić w niej przejazd.

Wprowadzamy funkcję zakupu biletów w nowych miastach. Cieszymy się, że Bydgoszcz dołącza do tej listy, a w planach mamy już kolejne wdrożenia. Priorytetem jest dla nas, by Jakdojade było aplikacją kompletną. Dzięki temu wdrożeniu nasza aplikacja, w kolejnym już mieście, stanie się prawdziwym asystentem podróży miejskich – użytkownik w swoim telefonie zaplanuje podróż i kupi bilet na przejazd – mówi Bartosz Burek, prezes zarządu Jakdojade.

Przejazd autobusem czy tramwajem można opłacić za pomocą e-portfela albo Blikiem. Zakup biletu krótkookresowego nie wymaga podawania danych oprócz numeru telefonu i – podobnie, jak jednorazowy – bilet ten kasowany jest w momencie zakupu. Trzeba jednak pamiętać, że przy zakupie biletów jednorazowych należy podać numer linii oraz numer boczny pojazdu. Po opłaceniu bilet zapisuje się w aplikacji. W czasie kontroli wystarczy pokazać kontrolerowi generowany w aplikacji kod QR oraz ewentualnie dokument tożsamości uprawniający do zniżek.

Jakdojade to polska aplikacja przeznaczona do planowania podróży. Użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwania połączeń transportu publicznego w różnych miastach (a także kolei międzymiastowych). Aplikacja Jakdojade pozwala również na zakup biletów komunikacji miejskiej w niektórych miastach, dołączyła do nich Bydgoszcz. Jakdojade nie jest jednak jedyną „apką” oferującą możliwość opłacenia przejazdu komunikacją miejską w naszym mieście. Taką funkcjonalność posiadają również serwisy zbiletem.pl, SkyCash i pierwsza na naszym rynku aplikacja mobilna Mint Mobile powiązana z Bydgoską Karta Miejską.

– W Bydgoszczy przed uruchomieniem sprzedaży biletów z aplikacji korzystało ok. 70 tysięcy unikalnych użytkowników. Dzięki wdrożeniu możliwości zakupu biletów, Jakdojade stało się aplikacją kompletną dla mieszkańców Bydgoszczy, pozwalającą nie tylko na planowanie podróży, ale także na zakup biletów na tę podróż. Z miesiąca na miesiąc przyciąga to coraz więcej odbiorców – ocenia Weronika Pawlak z Jakdojade.

Najciekawsze informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter