Bartosz Zmarzlik kontra Artiom Łaguta. Pojedynek mistrzów świata w bydgoskim Kryterium Asów

Jest już cała szesnastka żużlowców, którzy wystartują w Kryterium Asów. Jako ostatni dołączył Artiom Łaguta. Rosyjski zawodnik pojedzie po rocznej przerwie.

Artiom Łaguta w poniedziałek zdał egzamin na licencję żużlową i oficjalnie może rywalizować w zawodach, ale już jako krajowy zawodnik na polskiej licencji. W podobnej sytuacji jest Emil Sajfutdinow, który tak samo jak Łaguta zdał egzamin. Byłego zawodnika bydgoskiej Polonii, obecnie w Apatorze Toruń, nie zobaczymy jednak w Kryterium Asów. Pojedzie za to Artiom Łaguta (Sparta Wrocław) i jego pojedynek z Bartoszem Zmarzlikiem (Motor Lublin) zapowiada się fascynująco, bo przypomni kibicom rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata w roku 2021. Wówczas lepszy był Łaguta. W ub. roku triumfował w cyklu Grand Prix Zmarzlik, który ma w dorobku trzy złota IMŚ. W poprzednim sezonie Łaguta nie pojawił się na torze po dyskwalifikacji i zakazie startów związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Nie było więc okazji do konfrontacji.

Kryterium Asów z mistrzami świata

W bydgoskim Kryterium Asów, które odbędą się na torze bydgoskiej Polonii przy ul. Sportowej w niedzielę (26 marca) wystartuje trzech zawodników z triumfami w cyklu Grand Prix na koncie: Zmarzlik, Łaguta i Duńczyk Nicki Pedersen (ZOOleszcz GKM Grudziądz), który wraca na tor po ciężkiej kontuzji.

W stawce zawodników są także, praktycznie w komplecie, żużlowcy Abramczyk Polonii. Kibice zobaczą: Kennetha Bjerre, Wiktora Przyjemskiego, Davida Bellego, Andreasa Lyagera, Daniela Jeleniewskiego, Szymona Szlauderbacha i Benjamina Basso. Poza nimi startują jeszcze: Dominik Kubera i Jarosław Hampel (Motor Lublin), Patryk Dudek (Apator Toruń), Szymon Woźniak (Stal Gorzów), Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa) i Andrzej Lebiediew (Cellfast Wilki Krosno).

Bilety na Kryterium są dostępne na stronie bilety.polonia.bydgoszcz.pl oraz stacjonarnie w siedzibie klubu przy Sportowej 2 w Bydgoszczy.

Liga i start z Orłem

Znane są już także szczegóły na temat inauguracyjnego mecz sezonu w I lidze. Abramczyk Polonia zacznie rywalizację od meczu na własnym torze z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę, 8 kwietnia. Start do I biegu o 16:30. 

Udostępnij: Facebook Twitter