Będzie większy parking na ul. Markwarta. Zastąpi dzikie miejsca postoju

Przy ulicy Markwarta powiększany jest parking. Powstanie kilka dodatkowych miejsc. Wyremontowany będzie też chodnik przy szpitalu MSW.

W tym miejscu od lat, po obu stronach ulicy, istnienie już parking Strefy Płatnego Parkowania. W tygodniu, od rana, trudno znaleźć tam miejsce, jest ich kilkanaście. Zatrzymują się na nim pacjenci szpitala MSW, Centrum Reumatologii i Rehabilitacji oraz wojewódzkiej stacji krwiodawstwa.

Obecnie trwają prace przy wydłużeniu parkingu, w kierunku przystanku autobusowego Markwarta/3Maja. Dotychczas parking po tej stronie kończył się przy drzewie. Teraz zajmie pas zieleni, na którym i tak nielegalnie parkowano auta. Był tak rozjeżdżony, że po trawie nie było już śladu.

– Powstanie tam kilka dodatkowych miejsc. Prace obejmą również remont chodnika przy parkingu. Roboty powinny zakończyć się do końca miesiąca – informuje nas Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Parking i tak jest mały, ma kilkanaście miejsc. W zeszłym roku „zabrano” jeszcze dwa pod stanowiska do ładowarek samochodów elektrycznych. Na kopertach nikt nie staje, bowiem urządzenia nie są jeszcze czynne. Odpowiedzialna za nie jest firma Budimex, która kupiła ładowarki od operatora energii elektrycznej Enei. Spółka państwowa wybudowała je w ramach założeń ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Stacje rozsiane są po całym mieście, mają zostać uruchomione do końca kwietnia br. Budimex kupił w Bydgoszczy 31 ładowarek., jedna należy do Eleportu.

Zmotoryzowani chcący zaparkować w okolicy mogą skorzystać z miejsc Strefy Płatnego Parkowania na Sielance. Są też parkingi strzeżone przy bazylice i Hotelu City.

Zapisz nas do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter