Bez bilonu, bez papierowych biletów. Wszystkie sposoby, żeby za przejazd komunikacją i parkowanie opłacić telefonem

Aplikacja SkyCash jest jedną z kilku umożliwiających dokonanie opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania. / Mat. prasowe SkyCash /

Systematycznie poszerza się baza aplikacji, które pomagają w opłacaniu przejazdów komunikacją miejską. Wiele z nich umożliwia również płatności za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania.

– W Bydgoszczy coraz więcej miejskich usług możesz opłacić swoim telefonem. Nie potrzebujesz już kupować papierowych biletów na przejazd autobusem czy tramwajem. Nie potrzebujesz też bilonu za opłacanie Strefy Płatnego Parkowania. Wystarczy pobrać aplikację na telefon – przypomina Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Wybór aplikacji jest faktycznie coraz większy, a do aplikacji, które bydgoszczanom służą już wiele miesięcy ciągle dołączają nowe, oferując jeszcze więcej możliwości. I tak, postój pojazdu w strefie płatnego parkowania można opłacić za pomocą aplikacji AnyPark, Epark, SkyCash, Mpay, CityPark APP i Flowbird. Przejazd bydgoską komunikacją miejską umożliwiają następujące „apki”:

Mint mobile (bydgoskakartamiejska.com.pl/pl/news/aid/3595)
zbiletem (zbiletem.pl)
Skycash (skycash.com/bilety-komunikacji-miejskiej-w-telefonie/)
Jakdojade (jakdojade.pl)
MPay (mpay.pl)

Wszystkie aplikacje, zarówno te służące do opłat za parkowanie, jak i te, dzięki którym opłacić można przejazd autobusem czy tramwajem są darmowe. Znaleźć je można w Google Play oraz App store.

W swoim smartfonie warto również zainstalować programy umożliwiające skorzystanie z systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (Freebike). Przydatna może być również aplikacja Dbamy o Bydgoszcz, która daje okazję do zgłaszania usterek, choć oferuje także wiele innych możliwości (np. umawianie wizyt w urzędzie).

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter